Ana Sayfa Türkiye GAZETECİ ÖZKÖSE'DEN İHH ŞANLIURFA TEMSİLCİLİĞİ'NE ZİYARET

GAZETECİ ÖZKÖSE'DEN İHH ŞANLIURFA TEMSİLCİLİĞİ'NE ZİYARET

Suriye'ye belgesel çekmek için giden Özköse, Suriye'de alıkonulduğu 70 gün süresince neler yaşadıklarını anlattı

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2012 Salı 14:21
GAZETECİ ÖZKÖSE'DEN İHH ŞANLIURFA TEMSİLCİLİĞİ'NE ZİYARET
Belgesel çekmek için gittiği Suriye'de, kameraman Hamit Coşkun ile 2 aya yakın bölümü hücrede olmak üzere 70 gün geçiren gazeteci Adem Özköse, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Şanlıurfa Temsilciliği'ni ziyaret ederek, alıkonulduğu süre boyunca yaşadıklarını anlattı.

İHH'dan yapılan açıklamaya göre, gazeteci Özköse, bir konferans dolayısıyla geldiği kentte, vakfın il temsilciliğini ziyaret ederek, buradaki görevlilerle bir süre sohbet etti.


Suriye'de alıkonulduğu süre boyunca yaşadıklarını anlatan Özköse, şunları kaydetti:


''Dualarınızın gücü ve yetkililerin girişimiyle hamdolsun özgürlüğümüze kavuştuk. Ancak orada on binlerce Ademler ve Hamitler zindanda işkence çekiyor. Suriye zindanlarında Müslümanlara yapılan zulümlere hayvanlar bile dayanamaz. Çok aşağılayıcı ve zalimane davranıyorlar. Küçücük koğuşlarda onlarca kişi çırılçıplak şekilde ağır işkencelerden geçirilerek cezalandırılıyor, özellikle alimlere zindanlarda daha çok aşağılayıcı işkenceler yapılıyor. Sırpların, Bosnalılara yaptığı zulmün aynısını Esed oradaki Müslümanlara yapıyor.''


Özköse, direnişcilerin Suriye'de zor şartlarda mücadele ettiğine de değinerek, direnişcilerin imkanlarının çok kısıtlı olduğunu belirtti.


''Cesur Arap gençleri''nin ölümüne direndiğini aktaran Özköse, şöyle devam etti:


''Göğüslerini, zulme siper ediyorlar. Hangi birimiz bu cesareti, gösterebiliriz. İşte Suriye böyle bir ülke. Tüm dünya Müslümanları'nın Suriyeli Müslümanlar'a somut destek vermeleri gerekir, destek vermeyenler Allah katında çok büyük bir vebalde olacaktır. Esed zulmüne ve Baas Rejimi'ne direkt veya dolaylı olarak destek verenler zalimdirler.''


İHH Şanlıurfa İl Temsilcisi Behçet Atilla da ziyaretinden dolayı Adem Özköse'ye teşekkür ederek, tüm inanların Suriyelilerin davasına destek vermesini istedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star