Ana Sayfa Urfa Haberleri GAZETECİLER ÖNCEDEN UYARIYOR

GAZETECİLER ÖNCEDEN UYARIYOR

Şanlıurfa Mehmet Aki İnan Eğitim Ve Araştıma Hastanesi Geçtiğimiz Günlerde Çok Önemli Bir Tehlike Atlatmıştı. Elektik Kesintisi Yüzünden Devreye Giren Güç Kaynaklarından Birisini Patlaması Sonucu Hastanede Yangın Çıkmış Ve Çok Sayıda Hasta Tahliye Edilmişti.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2014 Salı 12:23
GAZETECİLER ÖNCEDEN UYARIYOR

Konu Bugün Gazeteci Mehmet Salih Şansal’ın Da Gündeminde Yer Aldı. Şansal, Buna Benzer Bir Olayın Geçen Yıl Da Yaşandığını O Zamandan Bu Zamana Kadar Herhangi Bir Tedbirin Alınmadığını Yazdı.

Türkiye’de Maalesef Bir Kaza Olduktan Sonra Şapkamızı Önümüze Alıp Düşünmeye Başlıyoruz Bu Durumda Da İş İşten Geçmiş Oluyor. Son Dönemlerde Yaşanan İş Kazaları Bunun En Belirgin Göstergesi.

Bu İhmalkârlık Ve Vurdumduymazlık Maalesef Şanlıurfa’da Da Yaşanıyor. Geçtiğimiz Gün Mehmet Akif İnan Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Yaşanan Yangın Olayı Bunlardan Sadece Biri. Elektirik Kesilmesiyle Devreye Güç Kaynağının Girmesi Aşırı Yüklenmeden Dolayı Güç Kaynağının Daha Fazla Dayanamayıp Yanması Ve Sonrasında İse Hastanede Bulunan Hastaların Tahliye İşleminin Yapılması.

Elektirik Merkezli Ve Sağlık Bağlantılı Bu Olay Gazeteci Mehmet Şansal’ın Köşesinde De Yer Aldı. Şansal, Hastanede Yaşanan Korku Dolu Anları İhmalkârlık Olarak Nitelendirdi. Sebebini İse Buna Benzer Olayın Bir Önceki Yıl Da Yaşanmış Olmasını Kanıt Olarak Gösterdi.

Gazeteci Şansal, Hastanenin Yapım Aşamasına Ciddi Paraların Harcandığına Vurgu Yaparak, Böylesine Önemli Bir Kurumun Elektiriğinin Mahalle Şebekesinden Temin Edildiğini Oysaki Bir Esentepe Kadar Elektirik Çeken Hastanenin Şebekesinin Ayrı Bir Hat Üzeinden Çekilmesi Gerektiğinin Altını Çiziyor Köşesinde.

Elektirik Kesintilerinin Sık Sık Yaşandığı, Voltaj Problemlerinin Bir Hayli Fazla Olduğu Şanlıurfa’da Yetkililer Konuya Eğilir Mi Yoksa İhmalkârlık Daha Vahim Olaylara Mı Sebep Olur. Bunu Zamanla Göreceğiz.

 

2014’ün Sonunda 2015’e Yakın Bir Zamanda Buna Benzer Olayların Yaşanması Gelişmekte Olan Bir Ülkenin Ve İlin Ciddi Problemlerinden Biri. Hele Konu Sağlık Olunca Bunu Daha Bir Önemsememiz Gerekiyor.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık