Ana Sayfa Urfa Haberleri Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu İhaleye Çıkıyor

Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu İhaleye Çıkıyor

Boğaziçi Köprüsü'nün de aralarında bulunduğu köprü ve otoyolların 25 yıllığına işletme hakkının verilmesi yöntemiyle gerçekleştirilecek olan Özelleştirme ihalesi ertelendi

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2011 Perşembe 16:29
Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu İhaleye Çıkıyor
Boğazici Köprüsü'nün de aralarında bulunduğu köprü ve otoyolların 25 yıllığına işletme hakkının verilmesi yöntemiyle gerçekleştirilecek olan Özelleştirmeihalesinde ön yeterlilik son başvuru tarihi 19 Ocak 2012'ye, son teklif verme tarihi 16 Şubat 2012'ye ertelendi. 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), BoğaziçiKöprüsü'nün de aralarında bulunduğu köprü veotoyolların 25 yıllığına işletme hakkının verilmesi yöntemiyle gerçekleştirilecek olan Özelleştirmeihalesini önyeterlilik ve son teklif verme tarihlerini erteledi. Buna göre ihale için ön yeterlilik son başvuru tarihi 19 Ocak 2012, son teklif verme tarihi 16 Şubat 2012 olacak. 

ÖİB'nin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM)'nün sorumluluğunda olup, yapım, bakım, onarım ve işletimini üstlendiği; bağlantı yolları ile birlikte, "Edirne-İstanbul-Ankara Otoyolu", "Pozantı-Tarsus-Mersin Otoyolu", "Tarsus-Adana-GaziantepOtoyolu", "Toprakkale-İskenderun Otoyolu", "Gaziantep-ŞanlıUrfa Otoyolu", "İzmir-Çeşme Otoyolu", "İzmir-Aydın Otoyolu", "İzmir ve Ankara Çevre Otoyolu", "Boğaziçi Köprüsü", "Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Çevre Otoyolu" ve bunlar üzerindeki hizmet tesisleri, bakım ve işletme tesisleri, ücret toplama merkezleri ve diğer mal ve hizmet üretim birimleri ile varlıkların (OTOYOL), tek paket halinde birlikte, fiili teslim tarihinden itibaren 25 yıl süre ile "İşletme Haklarının Verilmesi" yöntemi ile özelleştirilmesine ilişkin açılan ihalede son teklif verme tarihi uzatıldı. 25 Ağustos 2011 tarihinden itibaren yayınlanan ilanlarla açılan ihalede 18 Kasım olarak belirtilen ön yeterlik son başvuru tarihi 19 Ocak 2012 Perşembe günü saat 16.00'ya ertelendi. Son Teklif Verme tarihi olan 15 Aralık 2011 Perşembe günü, 16 Şubat 2012 Perşembe günü saat 16.00'ya kadar uzatıldı. 

haberler.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık