Ana Sayfa Urfa Haberleri GEÇİCİ KÖY KORUCULARI VE ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ AÇILDI

GEÇİCİ KÖY KORUCULARI VE ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ AÇILDI

Şanlıurfa Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneğinin açılışı DSİ Konferans Salonunda gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2014 Perşembe 09:33
GEÇİCİ KÖY KORUCULARI VE ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ AÇILDI

Manisa'da yaşanan üzücü olayla ilgili olarak vefat eden vatandaşların ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, can kaybının artmaması temennisinde bulunarak, yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmasını diledi. Şanlıurfa Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneğinin hayırlı olması temennisini dile getiren Başkan Güvenç, vatan toprağı için canını feda eden şehitleri rahmetle andı.

Herkesin artık Türkiye'de dilini özgürce konuştuğunu ve fikrini özgürce dile getirdiğini ifade eden Başkan Güvenç, "Bu Ülkenin Başbakanı veCumhurbaşkanı, 76 milyonun eşit olduğunu söylüyorlar. Birlik ve beraberlik içerisinde yaşarsak çocuklarımıza güçlü lider bir ülkenin vatandaşı olma imkanı sağlayacağını ifade ediyorlar. Bu devrim gerçekleşti bu ülkede" dedi.

"Sizlerin verdiği mücadele, daima hatırlanacaktır" diyen Başkan Güvenç, "Büyük resmi de görmek lazım; bir oyun bizleri mahvetti, perişan etti. 3 Kasım 2012'de bu demokrasi devrimini Türkiye yakalamıştır. Bu ülkede sorun var mı? Var. Ama konuşarak, tartışarak sandıkta, mecliste sorunları çözeceğiz. Bu yoldayız. Biz kendimize, kaynaklarımıza sahip olursak; demokrat büyük bir ülkeyi inşa edersek çocuklarımız mutlu olur. Çocuklarımız sokaklarda artık bizden tablet ve bilgisayar istiyor" diye konuştu..

Programda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından açış konuşmasını yapan Şanlıurfa Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Koyuncu, köy korucularını Türkiye'nin şah damarı olarak nitelendiğini belirterek, bu coğrafyada yaşayan tüm vatandaşların et ve tırnak gibi olduğunu söyledi.

Şanlıurfa Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneğinin kuruluş amacını anlatan sunum gösterisi yapıldı

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star