Ana Sayfa Urfa Haberleri “GEÇMİŞE SAPLANIRSAK GELECEĞE ADIM ATAMAYIZ”

“GEÇMİŞE SAPLANIRSAK GELECEĞE ADIM ATAMAYIZ”

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; “GAP-Çözüm Süreci-Medya” konulu panele katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen gazeteci cemiyetlerinin başkanlarını kabul etti.

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2015 Salı 04:49
“GEÇMİŞE SAPLANIRSAK GELECEĞE ADIM ATAMAYIZ”

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; “GAP-Çözüm Süreci-Medya” konulu panele katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen gazeteci cemiyetlerinin başkanlarını kabul etti.

 

Valilik toplantı salonunda gazetecileri kabul eden Vali İzzettin Küçük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “GAP-Çözüm Süreci-Medya” konulu paneli gerçekleştiren konfederasyon temsilcilerine seçtikleri konudan dolayı teşekkür eden Vali Küçük; çözüm sürecinde herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini dile getirdi.

 

Herkesin iyi niyet ve samimiyetle, memleketin huzurunu önde tutarak bir şeyler yapması gerektiğine inandığını belirten Vali Küçük: “İnsanların artık geçmiş hesaplaşmaları bir tarafa bırakması lazım. Elbette ki korku ve endişe vardır ama geleceğe doğru adım atmadıkça korku ve endişelerden kurtulamayız. Geçmişe saplanırsak geleceğe adım atamayız. Endişelerin ve korkuların bizi rehin almasına müsaade etmemeliyiz. Cesur ve samimi olmalıyız. Toplumun her kesiminin de böyle davranması gerekir” dedi.

 

Geçmiş acıları taze tutarak bir yere varılamayacağını sözlerine ekleyen Vali Küçük: “Geçmiş acılar yeni acılar doğurmamalıdır. Geçmişle yüzleşmek başkadır, geçmişi sürekli üretmek başkadır. Bu ince çizgi de bana göre samimiyet çizgisidir” dedi.

 

Misafirleriyle bir süre daha görüşerek çalışmaları hakkında bilgi alan Vali İzzettin Küçük; ziyaretin ardından “Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır” sözü üzerine konuklarına fincan takımı hediye etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık