Ana Sayfa Ekonomi GELECEĞİN GİRİŞİMCİLERİ START ALDI

GELECEĞİN GİRİŞİMCİLERİ START ALDI

Anadolu İnternet Yayıncıları Derneğinin öncülüğünde yapılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Anadolu Girişimcileri İş Birliği ve Eğitim Derneği salonunda başladı.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2012 Perşembe 18:06
GELECEĞİN GİRİŞİMCİLERİ START ALDI

Mersin, Adana, Gaziantep ve Diyarbakır’dan girişimcilerin başvurduğu eğitimi,  Merkezi Şanlıurfa’da olan  Anadolu Girişimcileri İş Birliği ve Eğitim Derneği  (AGİED) salonunda başladı.


Anadolu İnternet Yayıncıları Derneğinin öncülüğünde yapılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ne müracaat eden 600 kişi arasından yapılan ön mülakatla 60 kişi kabul edildi. Kabul edilen girişimciler ANİYAD'ın KOSGEB ile imzaladağı protokol çerçevesinde eğitime başladı.


70 Saat’ten oluşan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine başvuran 60 kişiye ilk günde sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 sınıf halinde eğitim verilecek.Bu gün sabah saat 9:00’da başlanan ilk derste, Anadolu Girişimcileri İş Birliği ve Eğitim Derneği'nin eğitmeni ve proje uzmanı Mustafa Bozcan;  “Devlet nezdinde KOSGEB’in İş kurmak isteyen vatandaşlara bu fırsatı vermesi Anadolu İnternet Yayıncıları Derneğinin de bu programa ön ayak olarak maddi ve manevi destek vermesi bizim için memnuniyet verici. İnşallah, programı kusursuz bir şekilde tamamlayıp işini kurmak isteyen girişimcilerin bir an önce işini kurup, kendi işinin patronu olmasını istiyorum. Bu eğitimi düzenleyen ANİYAD’a AGİED olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

Öğleden sonraki eğitim saat 13:00’de başladı. Öğleden sonraki eğitimi Anadolu Girişimcileri İş Birliği ve Eğitim Derneği  (AGİED) Başkanı ve eğitim destek uzmanı  Mehmet İnat verdi.

Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği'nin öncülüğünde başlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine ilginin oldukça fazla olduğunu 600 kişinin  başvuru yaptığını söyleyen Mehmet İnat; “Gerçekten bu kursa yoğun ilgi var.  Mersin’den, Gaziantep’ten, Adana’dan ve Diyarbakır’dan dahi kurs almak isteyenlerin başvurusunu aldık. ANİYAD’ın vermiş olduğu kursun bu kadar yoğun ilgi görmesi beni şaşırttı ve bir o kadar da sevindirdiTamamen kamu yararına ve üyelerimizin fedakârlığıyla yaptığımız bu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kapsamında şu ana kadar kurs verdiğimiz yaklaşık 100 kişi işinin sahibi oldu." diyen İnat; “biz bir dernek olarak böyle bir ihtiyaç olduğunu fark ettik. İnsanlarımızın girişime yönlendirilmesi gerektiğini düşündüğümüz için arkadaşlarımızla böyle bir eğitim çalışması başlattık. Şu ana kadar vermiş olduğumuz eğitimle çiğköftenin merkezi olan Şanlıurfa’da tescilli olmayan çiğköfte başta olmak üzere, isot, Urfa taşı ve içli köfte  gibi birçok ürün konusunda girişimci eğittik ve iş sahibi yaptık” dedi.

Öğleden sonra yapılan eğitime katılıp girişimci üyelere kısa bir konuşma yapan ANİYAD dernek başkanı Ahin Güneş; "Dernek olarak başta üyelerimiz olmak üzere isteyen herkese açık olan bir kurs için başvuruda bulunduğumuzda bizde böyle bir ilgi beklemiyorduk. Ben inanıyorumki burada eğitim alan arkadaşlar kendi işini kuracak bazı arkadaşlarımızın sağlayacağı başarı gelecekte, bir çok insana başarı hikayesi olarak anlatılacak. Hatta o gün gelecek biz onlardan bu konuda istifade edeceğiz. İleride girişimci olacak olan arkadaşlara tek tavsiyem asla pes etmeyin! çünkü yaşamında kaybedenler pes edenlerdir. Pes etmek kaybetmektir. ” dedi.

Bilindiği üzere Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği'nin yönetim olarak aldığı karar sonrasında görevlendirilen, ANİYAD Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan ve KOSGEB Müdürü İdris Erkeksoy arasında protokol imzalanarak başlanan eğitim 11 Ekim 2012 başladı. 22 Ekim 2012’de bitecek olan Uygulamalı Girişicicilik Eğitimi toplamda 11 gün sürecek.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ASKON ve MÜSİAD Paketten Umutlu

ASKON ve MÜSİAD Paketten Umutlu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star