Ana Sayfa Urfa Haberleri Genç Memur-Sen Faaliyet Startı Verdi

Genç Memur-Sen Faaliyet Startı Verdi

Genç Memur Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi Abdullah Yurten, 2012 yılında Memur-Sen çatısı altında kurulan Genç Memur-Sen hakkında bilgi verdi.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2013 Perşembe 12:16
Genç Memur-Sen Faaliyet Startı Verdi

Yaptığı açıklamada Yurten, ”Genç Memur-Sen, Türkiye‘nin en büyük sivil toplum örgütü olan Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu öncülüğünde 2012 tarihinde kuruldu. Genç Memur-Sen Genel Başkanlığı görevini Eyüp Beyhan yapmaktadır. Genel Merkezimiz Ankaradadır.

Genç Memur Sen Urfa teşkilatını, Memur Sen il başkanımız Mahmut Atçı’nın öncülüğünde kurarak faaliyetlerimize başladık. Şanlı Urfa’daki yaşları 35’in altında olan bütün genç kardeşlerimize faaliyetlerimize açıktır. Medeniyet değerlerimiz ekseninde bir gençlik dirilişi için ilimizdeki bütün kanaat önderleri ve yöneticilerimizle istişare halinde olacağız.

Genç Memur-Sen kamuda çalışan, üniversite öğrencisi ve lise öğrencilerine yönelik çalışmaları olup yaş sınırı 35 ve altıdır. Genç Memur-Sen örgütlenmesini demokratik yönetişim ve katılımcılığı esas alan bir modeli ilke edinmiştir. Tüm gençlik kuruluşlarına çatı kuruluş olma gayretindedir. Teşkilatlanmalarımız, kucaklayıcı, birleştirici ve ötekileştirmeyen bir anlayış temel ilke edinerek yapılanmaktadır.

Bizde Şanlıurfa’da Genç Memur-Sen olarak teşkilatlanma çalışmalarıyla beraber gençlere yönelik birçok proje yapmayı amaçlıyoruz. Bu etkinliklerimizin temel amacı milletle ve değerleriyle barışık, kültür ve medeniyet değerlerimizin inşasını mesele edinen, daha büyük, daha güçlü, daha huzurlu, daha demokratik bir Türkiye hayali kuran, hayalden öte bunu aksiyona dönüştüren gençler yetiştirmek. Bu yönde çalışmalarımızı tüm hızıyla devam etmektedir” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star