Ana Sayfa Urfa Haberleri GENÇLER BU KEZ CAMİ TEMİZLİĞİ İÇİN KOLLARI SIVADI

GENÇLER BU KEZ CAMİ TEMİZLİĞİ İÇİN KOLLARI SIVADI

Şanlıurfa Gençlik Merkezi, gençleri camiye yönlendirmek amacıyla her hafta bir camide temizlik yapılmasını kararlaştırdı. Gençlerden de destek gören çalışmanın ilk adresi Fatime-İ Zehra Camisi oldu.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2013 Pazartesi 06:59

GENÇLER BU KEZ CAMİ TEMİZLİĞİ İÇİN KOLLARI SIVADI

Gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak adına gençlik faaliyetlerini organize eden Bahçelievler Gençlik Merkezi, bir çalışmayla daha gündeme geldi.

Her Cuma günü bir camiye giderek temizlik yapması hedeflenen gençlerin ilk adresi Fatime-İ Zehra Camisi oldu. Çalışma kapsamında gençlik merkezinin amacının gençleri camiye yönlendirmek ve gençlere yardımlaşmanın önemini bir kez daha vurgulamak olduğu belirtildi.

Cuma hutbesinde de cami imamı tarafından projenin yararları ve güzelliği halka anlatılarak, çalışmaya tüm halkın destek olması çağrısında bulunuldu.

ALP: PROJE VATANDAŞLARDAN DA DESTEK GÖRDÜ
Konu hakkında görüşlerini dile getiren Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil Alp "Bu tip projelerde aslında önemli olan yapmak değil, fikir üretmektir. Bu nedenle iki gün önceki kan bankası fikrinden sonra "Her Cuma, Bir Camii" temizliği yapalım fikrini veren çalışanlarıma teşekkür ediyorum. Projemizin birinci gününde temizliğini yaptığımız Fatime-i Zehra Cami'si imamı ve etraftaki esnaf tarafından büyük beğeni ve takdir aldı. Her zaman dediğimiz gibi gençlik merkezleri kurs ve gezi yeri değildir aynı zaman da gençlerimizi topluma her yönü ile hazırlamak ve kazandırmak için oluşturulan mekânlardır. Bu amaçla çıktığımız yolda, sosyal etkinliklerimiz de devam edecektir" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık