Ana Sayfa Güncel GENÇLERE SUYUN ÖNEMİ ANLATILDI

GENÇLERE SUYUN ÖNEMİ ANLATILDI

İpekyol Gençlik Merkezinde “Gençlerin çevreye daha duyarlı hale gelmesi ve farkındalıklarının artırılması” hükmüne istinaden 22 Mart 2016 tarihinde “Dünya Su Günü” programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2016 Çarşamba 12:22
GENÇLERE SUYUN ÖNEMİ ANLATILDI

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İpekyol Gençlik Merkezinde Ulusal Gençlik ve Spor Politikası Belgesinde “Gençlerin çevreye daha duyarlı hale gelmesi ve farkındalıklarının artırılması” hükmüne istinaden 22 Mart 2016 tarihinde “Dünya Su Günü” programı yapıldı. 

Konu ile ilgili bilgiler veren Şanlıurfa İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR Etkinliğin Amacı: Hayatın vazgeçilmez bir unsuru olan su, yerine başka bir madde bulunamayan, sınırlı bir doğal kaynaktır. Sağlıklı suya ulaşmak her şeyden önce temel bir insan hakkı olarak değerlendirilmelidir. Gönüllü gençlerin bir araya getirilmesi sonucunda su tasarruf modelleri kullanılarak suyun verimli kullanılması hakkında bilinçlenme hareketi, sürdürülebilir eylem planları ve projeye katılanlarda konu ile ilgili farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır. Bu kapsamda İlimizde Şanlıurfa City AVM’ de gönüllü gençlerimizle birlikte halkımıza su ile ilgili bilgiler vermek,  suyu tasarruflu kullanmak ve suyun ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek istedik. Bizlere destek olan gönüllü gençlerimize, halkımıza Şanlıurfa City AVM personelleri ve Sayın İbrahim TORU’ ya sıcak samimiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat ÖNEN ise; Gençlik Merkezlerinde birbirinden farklı değişik aktiviteler yapılmaktadır. Amacımız Gençlerin serbest zamanlarını kendi ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlamak,  sosyal kişiliklerinin gelişmesine katkıda bulunmak, topluma uyumlu olmalarını sağlamak,  Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle gençlerin ruh ve beden sağlıklarını korumak, ulusal birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek, Gençlerin kültürel ve psiko-sosyal ihtiyaçlarını karşılayarak, bireysel ve toplumsal ilişkilerinde sağlıklı ve dengeli kişilik geliştirmelerine katkıda bulunmak ve onları her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak ve Aynı zamanda gençlerde farkındalık oluşturmaktır.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat ÖNEN yapılan faaliyetlerimize her zaman desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın İzzettin KÜÇÜK başta olmak üzere vali yardımcısı Ahmet YILDIZ,  Sayın İbrahim TORU’ ya bizlere yardımcı ve destek oldukları için  teşekkür ederim" dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star