Ana Sayfa Sağlık GENÇLERİN BAĞIMLI OLMASINA ENGEL OLACAĞIZ

GENÇLERİN BAĞIMLI OLMASINA ENGEL OLACAĞIZ

Eğitimler Siverek’de tamamlanmasının ardından hiç ara vermeden Viranşehir ve Ceylanpınar İlçelerinde başlatıldı.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2015 Perşembe 06:01
GENÇLERİN BAĞIMLI OLMASINA ENGEL OLACAĞIZ

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı İş Birliği ile Yürütülen TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı) eğitimleri Siverek’de tamamlanmasının ardından hiç ara vermeden  Viranşehir ve Ceylanpınar İlçelerinde başlatıldı. Viranşehir’de 72 rehber öğretmenin katıldığı kurs Viranşehir Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Kursun açış programına İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Uzmanı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Üyesi Mehmet Sarmış, Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Viranşehir Anadolu Lisesi Müdürü ve Eğitim Formatörleri katıldı. 

Ceylanpınar ‘da 35 rehber öğretmenin katıldığı kurs ise Ceylanpınar Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Üyeleri, Eğitim Formatörleri ve Ceylanpınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü katıldı.

Programda Viranşehir’in rehber öğretmenlere hitap eden Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Üyesi Mehmet Sarmış, bizler görevlerini mecburiyetin dışında aşk ile yapılması gereken ve fedakârlıklarla başarı destanları yazan öğretmenler olarak, geleceğin ıslahında önemli bir rol oynamaktayız. İnanıyorum ki bu eğitimlerle davranış bozukluğu olan ve zararlı alışkanlıklara giden tüm öğrencilerimiz ıslah olacaktır. Bu anlamda üzerinize düşen görevi yerine getireceğinize inancım tamdır. Eğitim programının hayırlara vesile olmasını dilerim dedi. 

Programda Ceylanpınar’ın rehber öğretmenlere hitap eden Eğitim Formatörü Erol Yaşar, bizler gönüllü olarak çalışan neferleriz. İnancımız o dur ki biz sağlam çalışırsak gelecek nesiller bu illetten uzak duracaktır. İşte TBM programlarının tek hedefi budur, dedi.

Eğitim Formatörleri olan Erol Yaşar, İ.Halil Fırtına, Bozan Doğan ve Melek Altuğ Güneş’in sunumuyla gerçekleştirilen eğitim programlarının ardından Şanlıurfa Yeşilay Şubesi, katılımcılara kokteyl verdi. Ayrıca kursiyerlere TBM kitap, afiş ve broşürleri dağıtıldı. 11 Ek

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık