Ana Sayfa Urfa Haberleri Gençlik Merkezi 5 Bin Genci Gezdirecek

Gençlik Merkezi 5 Bin Genci Gezdirecek

Şanlıurfa Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen 'Seyyah' projesi kapsamında 5 bin genci gezdirecek.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2013 Salı 13:19
Gençlik Merkezi 5 Bin Genci Gezdirecek

Şanlıurfa Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen 'Seyyah' projesi kapsamında 5 bin genci gezdirecek. Dönem içerisinde 2 bin kişinin katıldığı aktivitelere 3 bin kişinin daha katılması bekleniyor.

Gençlik Merkezi öncülüğünde düzenlenen 14–18 ve 19–26 yaş aralığındaki gençler müracaat edebildiği gezilerde öncelikle dezavantajlı gençlerin memleketlerini tanımaları, komşu illeri gezip görmelerini, tarihi güzelliklerini ve kültürünü tanımaları hedefleniyor. Başvuruda bulunan gençlerin her türlü yol-yemek giderleri bakanlık tarafından karşılandığı proje kapsamında ilçelerde ki gençler il merkezine getirilip Balıklıgöl, Harran, Atatürk Barajı, Göbekli Tepe, Balıklıgöl, Eyüp peygamber makamı, Harran Üniversitesi kampüsü GAP Arena stadyumu gibi farklı yerler gezdirilirken İldeki gençler ise komşu illere geziye götürülmekte olup yine bütün masrafları bakanlıkça karşılandığı bildirildi.

Gençlik merkezinden yapılan açıklamaya göre Şanlıurfa'dan yaklaşık 5 bin kişinin bu projeden faydalanması bekleniyor. Devam eden projede şu ana kadar 2 bin gencimiz aktivitelere katıldığı belirtilirken, proje devam etmekte olup 26 Mayıs 2013 tarihinde sona ereceği uyarısında bulunuldu.

Gençleri farklılığa davet eden gençlik merkezi, katılım için gençlerimizi Bahçelievler Gençlik Merkezi'ne beklediğini duyurdu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık