Ana Sayfa Spor GENÇLİK SPOR’A ENGELLİ SPORCULARA YÖNELİK ARAÇ TAHSİS EDİLDİ.

GENÇLİK SPOR’A ENGELLİ SPORCULARA YÖNELİK ARAÇ TAHSİS EDİLDİ.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Spor Bakanlığı tarafından Engelli sporculara yönelik araç tahsis edildi.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2015 Perşembe 15:25
GENÇLİK SPOR’A ENGELLİ SPORCULARA YÖNELİK ARAÇ TAHSİS EDİLDİ.

Türkiye Spor Bakanlığı tarafından engelli vatandaşların spora kanalize etmek spor kültürü ve bilinci tanıştırmak suretiyle toplamda 10 İl’e engellilere yönelik araç tahsis edildi. 10 il içerisinde Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü de yer aldı. 

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü V. Murat ÖNEN, öncelikle sayın bakanımız Akif Çağatay KILIǒA gençlik spor genel müdürü Sayın Mehmet BAYKAN’A engelli sporculara tahsis edilen araçtan dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten ilimizde spora gönül veren engelli sporcu sayısı çok fazla olmasına karşın onların ihtiyaçlarına cevap verecek bir araç eksikliğimiz söz konusuydu, Sayın bakanımız ve Genel Müdürümüzün destekleriyle bu eksiğimiz tamamlanmış oldu. Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak özellikle engellilere yönelik pozitif bir ayrımcılık yapma noktasında önemli çalışmalar içerisindeydik, dolayısıyla bu çalışmalarımız ile bu yıl yaz spor okullarında çok önemli karşılık bulduk. İki yüz’ e yakın engelli vatandaşımız bizim açmış olduğumuz kurslara büyük bir heyecan keyif ile katılım gösterdiler ve kendilerine olan özgüven hayata sıkı sıkı bağlanma noktasında destekleyiciliğimiz iyi bir noktaya geldi. Dolayısıyla bu aracımızın tahsis edilmesiyle beraber engelli vatandaşlarımızın gerek antrenmanlara geliş gidiş noktasında gerekse müsabakalara geliş gidiş açısından çok önemli katkı sunacaktır. İlimiz adına hayırlı uğurlu olsun diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Urfaspor şov yaptı: 3-0

Urfaspor şov yaptı: 3-0

Kurumsal

İçerikYukarı Çık