Ana Sayfa Urfa Haberleri GENÇLİK TARİHİNİ TANIYOR

GENÇLİK TARİHİNİ TANIYOR

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi çalışanları ve gençlik merkezi üyeleri müzeleri ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2014 Salı 14:30
GENÇLİK TARİHİNİ TANIYOR

Yenişehir Gençlik Merkezi üyeleri, Şanlıurfa'nın tarihi güzelliklerini görmek adınaTatlıses, Mutfak, Kurtuluş ve Şanlıurfa Şehir Müzesi'ni gezdi. Şehrin tarihinin ve güzelliğinin farkında olmayan gençler müzelerdeki eserleri ve Urfa'nın yetiştirmiş olduğu sanatçıların bal mumu heykellerini ve kullandığı çeşitli eşyaları görme fırsatı buldu. Gezdikleri her müzede yeni şeyler gören gençler, kültürlerini ve tarihlerini yakından tanımanın mutluluğunu yaşadı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Canbeyli, "Gençlerimizin yaşadığı şehri tanımamasını ve kendi kültürüne yabancı kalmalarını kabul edemeyiz. Bu bağlamda 'Tatlıses, Mutfak, Kurtuluş ve Şanlıurfa Şehir Müzesi'ni gezilmiştir. Şehrin tarihinin ve güzelliğinin farkında olmayan gençler müzelerdeki eserleri ve Urfa'nın yetiştirmiş olduğu sanatçıların bal mumu heykellerini ve kullandığı çeşitli eşyaları görme fırsatı buldu. Gezdikleri her müzede yeni şeyler gören gençler, kültürlerini ve tarihlerini yakından tanımanın mutluluğunu yaşadılar. Urfamızın kültürel varlıklarını görüp bu konuda gençlerimizi bilinçlendirmek arzusundayız. Bu sayede Gençlerimiz hem gezme hem de ilimizi tanıma fırsatı buluyor" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ertuğrul Yıldız, "Gençlik Merkezlerinin kuruluş gayesi, gençlerin maddi ve manevi gelişimlerinin yanında serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Bundan hareketle yapılan bu tür tarihi geziler elbette gençlerimize fayda sağlamaktadır" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık