Ana Sayfa Güncel Gıda yardımı izdihamı!

Gıda yardımı izdihamı!

GAZİANTEP'te, 70 yaşındaki hayırsever Mehmet Tunalı tarafından yapılan 1 kilo et ve 1 kilo bulgurdan oluşan gıda yardımı dağıtımı izdihama neden oldu.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2013 Cumartesi 10:53
Gıda yardımı izdihamı!

Dağıtımının yapıldığı eve akın eden kadınlar, yardım paketlerini kısa sürede kapıştı.

Gaziantep'te gıda ticaretle uğraşan Mehmet Tunalı, oturduğu Ulucanlar Mahallesi'nde Ramazan ayında her cuma günü ihtiyaç sahibi 100 kişiye 1 kilo et ve 1 kilo bulgurdan oluşan gıda yardımı dağıtma kararı aldı. Tunalı, aldığı kararın ardından evinin depo olarak kullandığı bölümünde poşetlere koyduğu gıda yardımını akşam saatlerinde dağıtmak istedi. Yardım dağıtımı yapılacağını duyan onlarca kişi, Tunalı'nın evinin önünde toplandı. Dağıtılan et ve bulgurdan almak isteyen kadınların bir anda eve girmeye çalışması, izdihama neden oldu. Bazı kadınların ve çocukların ezilme tehlikesi geçirdiği izdihamı, gelen polisler güçlükle önledi.

Birbirini iterek içeri girmeyi başaran kadınlar da kalabalığı durdurmak için kapının kapatılmasıyla depoda sıcaktan zor anlar yaşadı. Dağıtılan yardım paketleri kısa sürede kapışıldı.

Her yıl Ramazan ayında bu tür yardımları yapan Mehmet Tunalı, bu Ramazan ayında da her cuma günü gıda yardımı dağıtımını sürdüreceğini söyledi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star