Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Ekonomi GİRİŞİMCİLİK MULAKATINA YOĞUN İLGİ

GİRİŞİMCİLİK MULAKATINA YOĞUN İLGİ

Şanlıurfa İşkur İl Müdürlüğü kendi işini kurmak isteyen 750 kişiden biri olmak isteyen Girişimciler İş Kur Binasında mulakata girdiler.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2012 Çarşamba 12:48
GİRİŞİMCİLİK MULAKATINA YOĞUN İLGİ
Şanlıurfa Merkezde Girişimcilik sertifikası eğitimi için 250 kişilik, 10 sınıf halinde açılacak olan eğitim kursuna 515 kişi başvuruda bulundu.

Şanlıurfa İşkur İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan mülakat toplantısına yoğun ilgi gösterildi. başvuruda bulunanların hazır oladuğu toplantıda konuşan Şanlıurfa İşkur İl Müdürü Necdet Karasevda; "Eskiden sadece Sanayiye verilen desteklerin kapsamı genişledi. artık hizmet sektörü de bu desteklerden faydalanacak. Girişimci olmanız için biz kurum olarak sizlere fırsatlar sunmak istiyoruz. Para Desteği veriyoruz. ama şunu unutmayın ki devlet üretim yapasını diye size para veriyor. Bu parayı boşuna vermiyor. sizden üretim, istihdam istiyor" dedi.

ŞANLIURFA'YA POZİTİF AYRIMCILIK YAPILDI
Başbakan Tayyip Erdoğan ve Bakan Faruk Çelik tarafından Şanlıurfa'ya poszitif ayrımcılık tanındığını belirten Karasevda; "Şanlıurfa teşvik bakımında 6. bölgede yer almaktadır. bu büyük bir fırsat. Onun için diyorum ki isteyen burada iş adamı olabilir. Hepiniz birer iş adamı adayısınız. bunu iyi değerlendirin. bu konuda desteğini esirgemeyen Başbakan ve Bakanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum" dedi.
Girişimcilik eğitimi için başvuru yapan 515 kişi  arasında bayanların yoğunlukta olduğu gözlendi.

Haber: M. Guli Aslan/ Balikligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa Ticaret Borsası

Şanlıurfa Ticaret Borsası

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık