Ana Sayfa Güncel Gizli Kameralı Fuhuş Çetesi (foto)

Gizli Kameralı Fuhuş Çetesi (foto)

İSTANBUL’da geceliği 1500 lira karşılığında kadın pazarlayan bir şebekeye yönelik operasyon yapıldı.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2012 Cuma 16:21
Gizli Kameralı Fuhuş Çetesi (foto)
Baskınlarda 55 kişi gözaltına alındı. Operasyonda baskın yapılan Kartal’da bir evde gizli kamera düzeneği ele geçirildi. Müşterilere ait görüntülerin şantaj amaçlı kullanılıp kullanılmadığı araştırılıyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından 4 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından önceki gün operasyon düzenlendi. İstanbul’da daha önceden tespit edilen 28 ayrı adrese eşzamanlı baskın yapıldı. Baskınlarda 12’si fuhuş örgütünün yönetici kadrosunda toplam 55 kişi gözaltına alındı. Ahlak ve Kumar Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada zanlıların 1500 lira karşılığında 5 yıldızlı otellere kadın göndererek organize şekilde fuhuş yaptırdıkları ortaya çıktı. Kadınların özel şoförlerle müşterilere gönderildiği belirlendi. Zanlıların evlerinde ve üstlerinde yapılan aramalarda, kazandıkları paralarla lüks hayat yaşadıklarını gösteren fotoğraflar da ele geçirildi.

MÜŞTERİLERİ GÖRÜNTÜLEMİŞLER, ŞANTAJ AMACI ARAŞTIRILIYOR Öte yandan operasyon kapsamında baskın yapılan Kartal’da bir evde gizli kamera düzeneği ele geçirildi. Yatak odası ve banyolara yerleştirilen gizli kameraların çektiği görüntülerin arşivlendiği 8 bilgisayar incelemeye alındı. Polis, fuhuş yaparken müşterilerini görüntüleyen zanlıların, bu görüntüleri şantaj yapmak için kullanıp kullanmadıklarını araştırıyor. Gizli kamerayla ilgili bazı konuşmalar ise polisin dinleme kayıtlarına takıldı. Bu konuşmalar sırasında müşterilerine “Kurnaz Koli” adıyla hitap eden fuhuş çetesi üyelerinin, kameraları saklayacakları yer konusunda tartıştıkları öğrenildi. Tartışma sonucu kamerayı perdeye bir delik açarak arkasına saklamaya karar verdikleri tespit edildi. Fuhuş çetesi üyelerinin kendi aralarında yaptıkları konuşmalarda “Bu güzelliğimiz her zaman böyle kalmayacak. Bizim işlerin bir de yaşlılığı var. O zaman bu görüntüler bize lazım olabilir” dedikleri öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlan sermaye olarak fuhuş yapan 43 kadın sağlık kontrollerinden sonra serbest bırakıldı. Organize bir şekilde fuhuş yaptırdıkları ve fuhuşa yer temin ettikleri öğrenilen 12 kişi ise adliyeye sevk edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü resmen iptal oldu

Karaköprü resmen iptal oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık