Ana Sayfa Urfa Haberleri GÖBEKLİTEPE'DE 3 TONLUK ALTIN HEYKEL BULUNDU

GÖBEKLİTEPE'DE 3 TONLUK ALTIN HEYKEL BULUNDU

Şanlıurfa il sınırları içinde yer alan Göbeklitepe'de yürütülen kazı çalışmalarında 3 ton ağırlığında altın bir heykel bulundu.

Giriş Tarihi: 31 Mart 2012 Cumartesi 23:52
GÖBEKLİTEPE'DE 3 TONLUK ALTIN HEYKEL BULUNDU
Şanlıurfa'ya 20 km'lik bir mesafede, Örencik Köyü yakınlarında bulunan Göbeklitepe arkeloji alanında Alman arkeolog Doç. Dr. Klaus Schmidt’in başkanlığında yürütülmekte olan kazı çalışmalarında yaklaşık ağırlığı 3 ton olan som altından boğa heykeli bulundu.

Göbeklitepe kazı alanında yürütülen çalışmalarda bulunan heykel, Şanlıurfa Müze Müdürlüğü tarafından yoğun güvenlik önlemleri altında Şanlıurfa Müzesi'ne nakledildi. Yaşanan yeni bulgu karşısında şaşkınlığını üzerinden atamadığını açıklayan kazı başkanı Alman arkeolog Doç. Dr. Klaus Schmidt Urfa Haber'e yaptığı özel açıklamasında:
" 1 Nisan için böylesine anlamlı bir şakayı tasarlayıp, habere dönüştürdüğünüz için teşekkürlerimi sunuyorum. Dünya kültürel mirası olan Göbeklitepe konusunda kamuoyunun dikkatini çekmek için harika bir '1 nisan şakası' olmuş. Umarım bu haberle GÖBEKLİTEPE kamuoyunda gerektiği ilgiyi çeker" dedi.

Bizlerde Urfa Haber olarak, Göbeklitepe'nin önemini duyurmak açısından siz okurlarımızın sonsuz hoş görüsüne sığınarak bu şekil de 1 nisan şakası hazırladık. 


NOT: BU haberde yeralan bilgilerin ve
Alman arkeolog Doç. Dr. Klaus Schmidt’in açıklamalarının gerçekle hiç bir alakası yoktur. Bu haber 1 nisan şakası amacı ile urfahaber.net tarafından hazırlanmıştır..
YORUMLAR
  • yorum2015-03-08 13:54:01Haydar gidon

    Hepinizi öldürücem. Korkmayın korkmayın 8 mart şakası yaptım.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star