Ana Sayfa Urfa Haberleri GÖK : KILIÇDAROĞLU'NUN İTHAMLARI DOĞRU DEGİL

GÖK : KILIÇDAROĞLU'NUN İTHAMLARI DOĞRU DEGİL

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Kamu İhale Kanunu'nda yapılan değişikliği eleştirirken, kendisi hakkında yaptığı ithamların doğru olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2012 Salı 16:28
GÖK : KILIÇDAROĞLU'NUN İTHAMLARI DOĞRU DEGİL

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Kamu İhale Kanunu'nda yapılan değişikliği eleştirirken, kendisi hakkında yaptığı ithamların doğru olmadığını söyledi.

Gök, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında, Kamu İhale Kanunu'nda yapılan değişikliği eleştirirken, adını da kullanarak, "Değişikliğin özü şu; bazı firmalar kamu ihalelerine katılamıyorlar, yasaklılar. Bu yasaklı firmalar nasıl kamu ihalelerine katılırlar, bunun yolunu açmak için. Ben bu Şanlıurfa milletvekiline sormak isterim, Şanlıurfa'ya acaba hangi yüzle gideceksin" dediğini belirtti.

Tbmm'de kabul edilen kanunun içeriği hakkında bilgi veren Gök, şöyle konuştu:

"Kanun kabul edildikten 34 gün sonra gündeme getirilmesini manidar buluyorum. Aslında kanun teklifimin gerekçesi açık, neler getirdiği açık. Bir kişi hakkında kamu davası devam ediyordur, bunu biliyordur veya bilmiyordur, ama kesinleşmemiştir. Bir ihaleye girdi. İhaleye girdiği andan itibaren de 'sizin kamu davanız vardı, bu yüzden teminatınızı devlete irat kaydediyorum' diyorsunuz. Bu son derece haksız. Çünkü bu davanın kişi için nasıl sonuçlanacağı yargılamadan bilinmez. Ben bu haksızlığın giderilmesi için teklif verdim.

Kanun teklifinin komisyon görüşmeleri sonrasında sadece CHP milletvekilleri karşı oy yazısı yazdı. Bu şerh sadece CHP'yi bağlar. Sayın Kılıçdaroğlu, Kamu İhale Kanunu'nda yapılan düzenlemenin içeriğine detaylı bir şekilde bakmamış. Ben öğretim üyesiyim. Kavramlarımı seçerek konuşuyorum. Üslup, tarz ve kavramlar benim için önemli. Sayın Kılıçdaroğlu bu konuda haksız ithamlarda bulunuyor. Bana itham edilen kavramlar doğru değil."

Gök, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını avukat arkadaşlarına inceleteceğini de dile getirerek, "TürkiyeCumhuriyeti, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. Bir suç unsuru varsa gereği yapılır. Bir genel başkanla polemiğe girmeyi de doğru bulmuyorum" dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık