Ana Sayfa Siyaset Gök : Red, İnkar ve Asimilasyon politikaları Son Buldu

Gök : Red, İnkar ve Asimilasyon politikaları Son Buldu

TBMM Çözüm Süreci Araştırma Komisyonu Üyesi Gök: "Bu ülkede adı dahi konuşulmaya başlandığı zaman sağımıza solumuza baktığımız, bütün toplumsal meselelerin ismini AK Parti iktidarıyla koyduk"

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2013 Pazar 19:24
Gök : Red, İnkar ve Asimilasyon politikaları Son Buldu

TBMM Çözüm Süreci Araştırma Komisyonu Üyesi ve AK Parti Şanlıurfa MilletvekiliAbdulkerim Gök, çözüm sürecine ilişkin, "Bu ülkede adı dahi konuşulmaya başlandığı zaman sağımıza solumuza baktığımız, bütün toplumsal meselelerin isminiAK Parti iktidarıyla koyduk" dedi.

Gök, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Şanlıurfa Şubesi tarafından düzenlenen "Geleceğin İzinde Yeni Bir Türkiye Paneli"nde, çözüm süreciyle red, inkar ve asimilasyon politikalarının son bulduğunu söyledi.

AK Parti iktidarında toplumun sahip olduğu artıların hiç bir zaman geriye gitmediğini vurgulayan Gök, şöyle konuştu:

"Bizim iktidarımızdan önce var olup da, bizim geriye getirdiğimiz hiçbir madde göremiyorum ancak bu ülkede adı konulmamış olan, bu ülkede adı dahi konuşulmaya başlandığı zaman birileri tarafından, sağımıza solumuza baktığımız, bütün toplumsal meselelerin ismini AK Parti iktidarıyla koyduk. Bizim iktidarımızda sorunları tartıştığımız gibi bir de yanına iyileşmesi için reçetemizi koyduk."

Gök, bütün toplumsal sorunları kabul ettiklerini, et ve tırnak olmaktan öteye bir vücut haline gelen sorunları, çözümü için masaya koyduklarını söyledi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşanan olaylar için birçok reçete yazıldığını ve o reçetelerin her gün cenazelerin gelmesini engelleyemediğini aktaran Gök, AK Parti hükümetinin sorunun çözüm noktasında azimli ve kararlı olduğunu belirtti.

Komisyonun 50 günlük süre içerisinde farklı illerde toplumun değişik kesimleriyle görüştüğünü ifade eden Gök, her kesimin barış istediğini kaydetti.

TÜMSİAD Genel Başkanı Sert

TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert de, Kurtuluş Savaşı döneminden bahsederek, işgalciler tarafından tüketilme konumunda olan Türkiye'nin lider ülke durumuna geldiğini belirtti.

Türkiye'nin son 6 aydaki nükleer santral, büyük havalimanı, çözüm süreci, kanalİstanbul ve 3. Boğaz Köprüsü projeleri nedeniyle batılı ülkelerin rahatsızlık duyduğunu aktaran Sert şunları kaydetti:

"Bu alınan 5 karar birilerine demir leblebi oldu yutamadılar. Bir şey çıkarmaya çalıştılar, gezi parkı olayları, özgürlüklerin kısıtlanması olayları, duran adamlar olayları falan çıkardılar. Bunlar gerçekten ülke yararına alınmış kararlar olsaydı inanın ben de TÜMSİAD üyeleriyle gidip, o özgürlükleri haykıracak kadar bir gücümüz var, gidip haykırırdım ama başba birşeyler var. Şu 5 proje olmasaydı ne Gezi parkı eylemleri, ne okuma eylemleri ne de duran adamlar eylemleri olacaktı. Bizim bunların farkında olmamız lazım."

Panelde, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve yazar Fikri Akyüz de konuşma yaptı.

Etkinliğe AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu,Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık