Ana Sayfa Urfa Haberleri Gök :GAP'ın Biteceği Tarihi Açıkladı

Gök :GAP'ın Biteceği Tarihi Açıkladı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdülkerim Gök, GAP projesinin %75 oranında tamamlandığını ve 2013 yılında tam anlamıyla tamamlanacağını söyledi

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2011 Cumartesi 20:57
Gök :GAP'ın Biteceği Tarihi Açıkladı
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdülkerim Gök, GAP projesinin %75 oranında tamamlandığını ve 2013 yılında tam anlamıyla tamamlanacağını söyledi. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdülkerim Gök, İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde "Bölgesel Kalkınma ve GAP" konulu bir seminer verdi.

Dr. Gök konuşmasında, Türkiye'de Coğrafi bölgeler arasındaki dengesizlik ve dünya ülkelerindeki örnekleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin önemi, GAP ve önemi, 2013'te uygulanmaya başlanacak DAP ve mevcut hükümetin uyguladığı politika, başlıklarına değindi. Dr. Gök, "Konuşmamda ülkemizde var olan bölgelerarası dengesizlikten söz edeceğim. Ülkemiz yedi coğrafi bölgeden oluşmakta; ancak bu bölgeler içerisinde en geri kalmış olanı ise Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgeleridir." diyerek sözlerine başladı.

 

Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerinin ülkemiz için büyük önem arz ettiğini söyleyen Dr. Gök, Tarım ve hayvancılık, bununla birlikte doğal kaynakları ve turizm olanakları bu bölgeleri önemli kılmaktadır " dedi.

"Ülkemizi 1963 yılından bu yana uygulanan politikalarından değerlendirirsek; son dönemlerde uygulanan Doğu ve Güneydoğu politikaları tam anlamıyla olmasa da bölge için büyük bir istikrar sağlamıştır." diyerek sözlerine devam eden Dr. Gök, bu istikrarın izlerini de Türkiye'nin krizlerden neredeyse hiç etkilenmemesinde gördüğünü söyledi.

Terör konusuna da değinen Dr. Abdülkerim Gök: "Bildiğiniz gibi ülkemizde var olan terör bu bölgelerin gelişmesindeki en büyük engellerden birisidir ve bununla birlikte geçmiş yıllardaki hizmetlerin yanlış politikaları nedeniyle sürekli göç veren bir bölge halini almıştır" dedi.

GAP projesinin %75 oranında tamamlandığını ve 2013 yılında tam anlamıyla tamamlanacağını söyleyen Dr. Abdülkerim Gök bundan sonraki süreçte hükumetin hazırladığı DAP projesini uygulamaya koyacağını söyledi.

Öğrenciler sorularıyla aktif katılım gösterdiği seminer, İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Gayretlinin Sn. Dr. Abdülkerim Gök'e plaket takdimi ile sona erdi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdülkerim Gök'ün Gelişim Üniversitesi konferans salonunda verdiği seminer yoğun ilgi gördü.  (takvim)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık