Ana Sayfa Urfa Haberleri Gök, Şanlıurfa‘nın Elektirik Sorununu Konuştu (VİDEO)

Gök, Şanlıurfa‘nın Elektirik Sorununu Konuştu (VİDEO)

Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, Şanlıurfa‘nın Elektirik Sorununu Urfa Haber'e açıkladı

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2012 Cumartesi 15:58
Gök, Şanlıurfa‘nın Elektirik Sorununu Konuştu (VİDEO)
Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, Şanlıurfa‘nın Elektirik Sorunu konusunda Urfa Haber'e çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Vekil Gök yaptığı açıklamada:
"Gerçekten seçildigimiz dünden bugüne aslında seçildigimiz gündende çok önce ötesine alalım aday adayı oldugumuz günden bugüne daha sonra listeler açıklandıgı andan itabaren bizler 12 kişiydik.

Daha sonra 10 kişi seçildik o 12 arkadaşımız birbirimizle daha tanışma fırsatı dahi bulmadan ismen tanıma olanagı elbetteki genelde biliyorduk ama oturup allah hayırlı ugurlu etsin dahi ortamı oluşmadan bunun altını çiziyorum biz genel merkezde şanlıurfa nın ilk sorunun ne olabilecegini önemli sorunun ne olabilecegini  üzerinde tartışırken ayak üstünde en önemli maddenin elektirik oldugu ortaya çıktı.  Elektirik sorunu ortaya çıktı.  

1980 den beri böyle gelmiş hatların iletkenligi  1980 den beri döşenmiş bu hatların halen  yer altına inmemiş ve yüzeyde olması elbeteki elektirigi üreten ve aynı zamanda gap denilen bir barajdanda elektirk üretimi noktasında Türkiye ‘ye elektirik satacak bir il  olmamıza ragmen sıkıntyı çekiyor olmamızı zaten dile getirdik.  

Biliyoruz elektirkle ilgili sıkıntıyı çok ciddi manada biliyoruz ve bende bulundugum plan bütçe komisyonunda sayın bakanımıza kaç sefer altını çizerek orada belki arkadaşlarım beni yanlışta anlarmış olabilirler.  

Ama ben şanlıurfadaki elektirik sorununu ciddi oldugunu dile getirme dogrultusunda o kavramları kullandım.  Başka benim hiçbir niyetim yoktu bundan sonrada o çerçevede olacak dolaysıyla elektirikle ilgili Şanlıurfada 1148 köydede 2500 aşkın mezradada toplamda bir o kadarda kayıtlı olamayan yerdede sıkıntı ve sorun vardır. Ancak geldigimiz günden elektirik ile ilgili ne yaptınız sorusunada cevap vermek istiyorum.  

Önce bir enerji zirvesi yaptık.  Ardından yetmedi Kızılcıhamam’da da ilgili taraflarla bakanlıklarla bürokratlarla bir araya geldik.  Şunu da tekrar altını çizmek istiyorum boş bulundugumuz degil, mecliste bir araya geldigimiz andan  itibaren şanlıurfanın elektirik sorununu her an her dakika her saniye bizim gündemmizdedir.  

Ne yaptık ne edecegiz peki ilgili bakanlık ne yapıyor bürokratlarıyla bir araya geliyor Şanlıurfa’da ciddi çalışmalar yapılıyor ve özellikle elektirigin sorun olmaktan çıkacakgı bir şanlıurfa özlemi içerisinde oldugumuzu belirtmek istiyorum. Biz bu manada bu 4 yıllık süre zarfında 4 yılda 400 proje kapsamında Şanlıurfa’ya taahaüt ettiklerimiz içerisinde ve elektirik sorununun taahaüt edilenler içerisinde olmamakla beraber  ama bir sorun bu sorunuda çözecegimizi özellikle belirtmek istiyorum.  

Fakat vatandaşlarımız bu sorun sanki dün ortaya çıkmış gibi bizleri yargılayıp sorguladıklarınada katılmadıgımıda belirtmek istiyorum.  Bu sorun yaklaşık 30 – 35 senedir dolasıyla bu sorun bir ilde veya ilçede veya köyde trafo getirmekle artı bir trafo baglamakla artı bir güç yeniden getirmekle çözülmeyecegini iyi biliyoruz.  

Ama vatandaşlarımız bizlere olan talepleri hep efendim elektirik sorunumuz var  ve bize bir trafo lazım.  Biz diyoruzki biz bu sorunu kökten hal ede bilmemiz için belirli bir zamana ihtiyacımız vardır.  Bürokratlar bu manada sorunu teşhis etmişlerdir.  

Hastalık bellidir hastalık içinde çalışmalar var gücüyle devam ediyor ve bakanlıkla var gücüyle kaynaklarını Şanlıurfa için ayırmış durumdadır ama elbetteki kısa vadede olacak  bir sorun bitecek bir sorunda degildir ama gönül arzu ederki 1 saat dahi bulmadan sabahı dahi bulmadan bu sorun bitmesidir.  "
Abdullah Cengiz /urfahaber ÖzelYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star