Ana Sayfa Urfa Haberleri GÖK 'ten Basın Açıklaması

GÖK 'ten Basın Açıklaması

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim GÖK yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2012 Salı 14:34
GÖK 'ten Basın Açıklaması
Milletvekili  GÖK, basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması ve geliştirilmesinin, demokratik toplum düzeninin en önemli özelliklerinden biri olduğunu kaydetti. 


Milletvekili GÖK, basının, önemli ve etkin bir denetim organı olma sebebiyle, demokrasinin temel unsurlarından biri olduğunu, demokrasinin ancak, herkesin bilgiye ulaşabildiği, düşüncesini açıklayabildiği bir ortamda olgunlaşabileceğini vurguladı. Basınının, geçmişten bugüne ülkenin gelişmesine değerli katkılarda bulunduğunu belirten Gök, basının bu seviyeye ulaşmasında en büyük payın, görevini, şartlar ne olursa olsun fedakârca yapan basın çalışanlarına ait olduğunu kaydetti. 

Basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin aynı zamanda  sağlıklı toplum düzeninin en önemli özelliklerinden biri olduğunu belirten GÖK,  hakimiyet-i milliye kavramının anlam kazanmasının hür ve bağımsız bir basın yelpazesinden geldiğini belirtti.Milletvekili GÖK, “Basınının bu anlayışla daima sorumluluklarının bilinciyle hareket edeceğine inanıyor, değerli basın çalışanlarının Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına başarılar diliyorum”  dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star