Şanlıurfa

Ana Sayfa Urfa Haberleri Gök :Urfahaber’e Urfadaki KCK Gözaltılarını Yorumladı (video)

Gök :Urfahaber’e Urfadaki KCK Gözaltılarını Yorumladı (video)

Bu konu üzerine TBMM sinde Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Abdulkerim Gök Urfahaber Muhabiri Abdullah Cengiz’e Urfadaki KCK Operesyonlarını konusun da açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2012 Çarşamba 18:07
Gök :Urfahaber’e Urfadaki KCK Gözaltılarını Yorumladı (video)
Geçtiğimiz ay Şanlıurfa'da bazı sivil toplum kuruluşları üyelerinin de aralarında bulunduğu bir grup tarafından Şırnak'ın Uludere ilçesinde 35 kişinin ölümü prostesto edilmek istenmişti.

Yapılan eylem sonunda bazı grup polislere taş atmış olaylar çıkmıştı. Yaşanan olaylarda 40 kişi gözaltına alınmış, 40 kişiden 12 kişi çıkarıldıkları mahkemece terör örgütü üyesi olmamakla birlikte terör örgütü lehine propaganda yapmak ve polise mukavemet göstermek suçlarından tutuklanmıştı.

Bu sabah ise
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı terörle mücadele ekipleri tarafından yaşanan söz konusu olaylarda polis kamerasına takılan 16 kişi hakkında gözaltı kararı çıkmasının ardından sabahın erken saatlerinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Bu konu üzerine TBMM'de Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Abdulkerim Gök, Urfahaber Muhabiri Abdullah Cengiz’e Urfadaki   KCK Operesyonları için açıklamalarda bulundu .

Gök : Özellikle şunu başta belirtmek gerekir ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokratik sosyal hukuk devletidir.  Dolasıyla Türkiye Cumhuriyetinde  son on yılda özellikle altını çiziyorum önceki dönemlerde olmakla beraber hukuk adalet denilen kavram çok daha adil bir şekilde ve ileri bir demokrasi adına ve hakimiyeti milli adına hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir, adına hukuk çok güzel işliyor.

Dolaysıyla buradaki süreç hukuksal bir süreçtir buradaki süreç adli bir süreçtir buradaki süreç hiçbir insan hiç bir kimse kayıtsız şartsız baglamda özgür degildir. Özgürlükler kuralsız özgürlükleri istediğim tarzda, istediğim şekilde yaşarım, istediğim tarzda yön veririm anlamında olmadıgına göre, hukuk burada işledigine göre hepimiz,  hukuk kimin için ne kadar geçerliyse benim içinde o kadar geçerlidir.

Bu manada bu süreci izleyecegiz, değerlendirecegiz ve hukuka intikal eden bir konu çerçevesindede bu insanlar bu çerçevede ele alınıp değerlendiriliyorsa  mahkemeler bunları alıp değerlendiriyorsa mahkemeler sonuçlanmaya kadarda hiç kimse suçlu olmadıgına görede kimseyi suçlu görmedigimize görede elbetteki bunu mahkeme süreci belirliyecektir.

Mahkeme süreçleri tamalandıktan sonrada siyaseten o zaman bizim söyleyeceklerimiz vardır.  Bu konudaki görüşlerimi bu kadar manada sınırlamak istiyorum." dedi

Abdullah Cengiz / Urfahaber- ÖzelYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star