Ana Sayfa Urfa Haberleri Gönüllü Doktorlar Sağlık Dersine Girecek

Gönüllü Doktorlar Sağlık Dersine Girecek

Şanlıurfa Sağlık Mensupları Derneğinin (SADER) önderliğinde Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile sağlık derslerini Şanlıurfa'da görev yapan gönüllü doktorlar tarafından verilmesi ile ilgili protokol imzalandı.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2013 Cumartesi 22:21
Gönüllü Doktorlar Sağlık Dersine Girecek

Protokol imza törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, SADER Başkanı Dr. Ömer Faruk Baysal, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Osman Koyuncu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Süngü katıldı.

Proje ile özellikle kenar mahallerdeki öğrencilere eğitimde rol model sunulması ve öğrencilerin sağlık alışkanlıklarıyla ilgili bilinçlendirilmesi ve öğrencilerin okumaya yönelik motivasyonun artırılması hedefleniyor. Projenin bir başka amacı da gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunmasını sağlamak ve hastaneye gitme imkanı bulamayan öğrencilerin bilgilendirilmesini sağlamak ve ortaya çıkabilecek salgınların erken evrede tespiti kolaylaştırmak.

Protokol imza töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu güzel projenin içinde bulunmaktan mutluluk duydum. Bir yandan çocuklarımıza sağlığın önemini uzmanların eliyle öğretmeye çalışacağız. Bir yandan da doktorlarımızın derse girmeleriyle öğrencilerimize rol model olacaklar, bir de bu projede görev alan doktorların gönüllü olması ayrıca örnek bir davranıştır. Bu açıdan sağlık il Müdürlüğümüze ve SADER'e tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

SADER Başkanı Ömer Faruk Baysal ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Doktorlar olarak üzerimize düşen sosyal sorumluluğu yerine getirme adınaŞanlıurfa'da böyle bir projeyi hayata geçirmeye karar verdik. Sağ olsun Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin İlci Bey ve Halk Sağlığı Müdürümüz Sayın Osman Koyuncu Bey teklifimizi memnuniyetle karşılayarak projenin ortağı olmaya karar verdiler. Amacımız Özellikle kenar mahallerde eğitim alan öğrencilerle "doktor" rol modelini buluşturmak. Hem öğrencilerin okumaya olan motivasyonunu artıralım hem de zararlı alışkanlıklardan korunmaları yönünde bilinçlendirelim diyoruz. Proje yapılan protokol ile Şanlıurfa Merkezde başlamış oldu. Buradaki çalışmalarımızı ilçelerimizde de sürdürmek istiyoruz. Son olarak; sınıflarda ders verecek olan doktorlarımız tamamen gönüllük esasına göre hareket edecek. Bu fedakarlıklarından dolayı onlara da ayrıca teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından protokol imza töreni katılanlar birlikte hatıra fotoğrafı çekimiyle protokol imza töreni sona erdi.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star