Ana Sayfa Urfa Haberleri Gönüllü Kadınlar İş Başında

Gönüllü Kadınlar İş Başında

Şanlıurfa El Birliği Derneği Başkanı Handan Karataş ve beraberindeki gönüllü kadınlardan oluşan grup Çalışma ve İş kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda’yı makamında ziyaret etti

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 14:35
Gönüllü Kadınlar İş Başında

Kadının çalışma hayatında aktif bir rol oynaması için çalışmalarını sürdüren İşkur Şanlıurfa İl Müdürlüğü’ne yapılan ziyarette Şanlıurfa El Birliği Derneği Başkanı ve beraberindeki gönüllü kadınlarİşkur’un kursları sayesinde kadınların işhayatına atılması için destek istediler.

Yaşadıkları çevrede çok sayıda işsiz bayanın bulunduğunu belirten kadınlar ‘’bizler o çeverede söz sahibi kişileriz, kadınları işe teşvik etmek için yapacağımız girişimler olumlu sonuçlar doğuracaktır, ancak bu noktada İşkur’un desteğine ihtiyacımız var, İşkur’un açacağı kurslar sayesinde kadınlar iş hayatına atılacak. Amacımız mevsimlik tarım işçileri olan kadınların ve ailelerinin dışarıya göç etmesini engellemek, kadının iş hayatına atılmasını sağlamak ve istihdama katkıdabulunmak. Bu sayede eğitime de katkımız olacak. Çünkü aileler dışarıya göç ettiği zaman çocuklarını da beraberinde götürüyorlar ve o çocukların eğitim hayatı sekteye uğruyor. Bu kapsamda İşkur’un bize vereceği destek ile amacımıza ulaşmada önemli bir mesafe katedeceğiz’’ dediler.

Kadınların bu davranışını takdirle karşılayan Karasevda İşkur olarak kadın istihdamı için verilen desteklerin artarak devam edeceğini ifade etti.

İşkur Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda’yı makamında ziyaret eden kadınlar başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’e, Şanlıurfa Milletvekillerine ve İşkur’un kadınlara verdiği ve vereceği desteklerden dolayı İşkur Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda’yateşekkür ettiler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star