Ana Sayfa Urfa Haberleri GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERDEN ÇOCUKLARA OYUN ALANI

GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERDEN ÇOCUKLARA OYUN ALANI

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde gönüllü öğretmenler çocuklar için oyun alanı yaptı.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2016 Pazartesi 14:26
GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERDEN ÇOCUKLARA OYUN ALANI

Siverek'in çeşitli okullarında görevli bir grup gönüllü öğretmen, Dicle Mahallesi'nde bulunan Gülabibey İlkokulu'nun bahçesine oyun sahası alanı düzenlenerek eğitici oyun alanları çizip boyadı. Gülabibey İlkokulu Müdürü Mehmet Aydın şunları kaydetti:

"Okulumuzda görevli olan iki öğretmenin fikriydi. Bizde idaremiz gerekli desteği verdik. Okul bahçemize çocuklarımızın eğlenirken öğreneceği çeşitli oyun alanları oluşturduk. Bugün burada sadece okulumuzun öğretmenleri değil, ilçemizde çeşitli okullarda görevli olan gönüllü öğretmenler tarafından yapılan bu anlamlı davranış nedeni ile tüm gönüllü öğretmenlerimize ve idareci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’."

İki gün süren çalışmaların ardından okul bahçesinde bulunan basketbol sahası ve potaları boyanarak çocukların mevsimleri ve ayları kolay öğrenmesi için eğlence alanları düzenlendi. Çalışmaların sona ermesinin ardından sabah okula gelen çocuklar büyük sürpriz yaşadı. Gönüllü öğretmenler çalışmalarının değişik mahallelerdeki okullarda devam edeceğini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star