Ana Sayfa Teknoloji Google'a "FATİH"i anlattı

Google'a "FATİH"i anlattı

Başbakan Erdoğan, Google Dünya Başkanı Eric Schmidt'e, öğrencilerin tablet bilgisayarla eğitimini içeren ''FATİH Projesi''ni anlattı.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2012 Cumartesi 18:18
Google'a
Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisinde gerçekleşen kabulde Google Dünya Başkanı Eric Schmidt'e, Türkiye'de Ar-Ge faaliyetleri ve bu alandaki yatırımların arttığından bahsetti.

Kabulde, toplumun yüzde 50'sinin 30 yaş altı olduğu ve internet kullandığına değinen Başbakan Erdoğan, bazı okullarda pilot uygulaması başlayan ve öğrencilerin tablet bilgisayarla eğitimini içeren ''FATİH Projesi'' hakkında bilgi verdi.

Schmidt de görüşmede, Türkiye'ye çok önem verdiklerini ve bölge açısından çok önemli bir ülke olduğunun farkında olduklarını kaydetti.

Türkiye'de internet alanındaki düzenlemelerin, ABD ve AB'deki yasal standartları yakalaması durumunda sektördeki yatırımların ciddi biçimde artacağının inandığını ifade eden Schmidt, Türkiye'nin gelecekteki asıl büyüme potansiyelinin bilgi teknolojilerinde olduğuna vurgu yaptı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükhatipoğlu, yatırımcılara çağrıda bulundu

Büyükhatipoğlu, yatırımcılara çağrıda bulundu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star