Ana Sayfa Urfa Haberleri GÖREV: VATANDAŞI SÖMÜRMEK

GÖREV: VATANDAŞI SÖMÜRMEK

Şanlıurfa’da araç park yerlerinin yetersiz olması ve şehir planlanırken bu yerlerin göz ardı edilmesinin faturası yine vatandaşa çıkıyor. Araçlarını yolun kenarına park eden araç sahipleri daha önce 1 TL verdikleri park yeri için şimdilerde daha fazla ödemek zorunda bırakılıyor. Öyle ki belediye buradan ciddi anlamda bir rant elde ediyor.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2014 Cuma 16:50
GÖREV: VATANDAŞI SÖMÜRMEK

Geçmişte şehir imar edilirken yapılan hatalar günümüzde vatandaşa fatura olarak geri dönüyor. Araç park yerleri yani otoparkların sayısının yetersiz olması en çok belediyenin işine geliyor. Daha önce parkın saati için 1 tl ödeyen vatandaş, şimdilerde 30 dakika için 2 TL ödemek zorunda kalıyor. Bu fiyat tarifesi gittikçe de artıyor. Bu da belediyenin vatandaşını sömürdüğünü net bir şekilde gösteriyor.

Vatandaş ise artan fiyatlar karşısında tepkisini kesilen makbuzu ödememekle gösteriyor. Bu da o plakalı araca kesilen tutarın yükselmesine, sonucunda ise kabarık bir makbuz olarak geri dönmesine neden oluyor. Öyle ki bazı makbuzlardaki rakamlar, 4 kişilik bir ailenin bir aylık mutfak masrafına hatta normal bir evin kirasına denk geliyor.Yetkililer koltuklarında, sıcak odalarında otura dursun artan fiyatlar asgari ücretle ve bir çok imkandan yoksun bırakılan parkomatlara ile vatandaşı karşı karşıya getiriyor. Uçuk paralar ödemek zorunda kalan vatandaş, canının yanmasının acısını parkomatlardan çıkarıyor.

Yani anlayacağınız fillerin kavgasında bu defa ezilen hem vatandaş

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star