Ana Sayfa Eğitim Görme Engellilere Eğitim Verildi

Görme Engellilere Eğitim Verildi

Uzaktan Online Eğitimlerle Görme Engellilerin Hayalleri Gerçek Oluyor

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2011 Salı 04:17
Görme Engellilere Eğitim Verildi
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Genç İstihdamını Destekleme Hibe Programı kapsamında Altı Nokta Körler Vakfı'nın liderliğinde;

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi, Uşak Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ve

Altı Nokta Körler Derneği Gaziantep Şubesi

ortaklığı ile yürütülen Bilgisayarla Görünürlük Kazanma Projesi, Kasım 2010 tarihinde başlamıştır.

Projenin amacı doğrultusunda Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa illerinde 19-29 yaş grubunda yer alan 60 görme engelliye Türkiye'de ilk kez uzaktan eğitim ile Temel Bilgisayar Okuryazarlığı ve İnternet Girişimciliği eğitimi verilmiştir. Projenin uygulayıcılara olduğu kadar ilgili her kurum ve kuruluşa önemli bir deneyim kazandırdığı inancındayız.

25 EKİM 2011 tarihinde Şehitkamil Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan Sertifika Töreni ve Kapanış toplantısıyla eğitimlere katılan ve başarılı olan görme engelli gençlere sertifikaları ve ödülleri verilecektir. Ayrıca proje sonuçları ve ileriye dönük olarak gençlerin istihdamında atılması planlanan adımların kamuoyuyla paylaşılması planlanan toplantıya kursiyerler ve ailelerinin yanısıra proje illerindeki kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcileri davet edilmiştir.

Altı Nokta Körler Vakfı'nın proje ortaklarıyla birlikte toplumsal sorumluluğu kapsamında bir yıl boyunca yürüttüğü bu projede uzaktan eğitimle görme engelli gençlerin hayallerinin, yaratıcı iş fikirlerinin gerçekleşmesinde bir ışık yakmaya çalıştık.Bu yakılan ışığın görünmesi ise sesimizi geniş kitlelere duyurmakla ancak mümkün olacaktır

Körlerin tüketen değil üreten olmaları için önlerindeki önyargılardan oluşan engelleri medyanın desteği olmadan aşmamıza imkan yoktur. Sesimizi geniş kitleler , özellikle iş ve işveren dünyasına ancak siz değerli basınımız aracılığı ile iletebiliriz.

Bu nedenle sizleri Toplantı öncesi saat 10.00 da Toplantı Salonunu girişinde yapacağımız basın toplantısına ve onu takip eden Kapanış Toplantısına davet ediyor uz.Türkiyede ve özellikle ülkemizin bu yöresinde ilk kez gerçekleşen bu başarıyı sizlerle ve toplumla paylaşarak öncü olmak istiyoruz.

Birlikte olmaktan mutluluk duyacağız. Gelin birlikte görmezlerin ve tüm engellilerin önündeki engelleri kaldıralım

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık