Ana Sayfa Güncel Gülen Cemaatinin İçinde Ajanlar Var

Gülen Cemaatinin İçinde Ajanlar Var

İstihbaratçı binbaşının harddiskinden çıkan belgelere göre Gülen hareketinin içerisinde ajanlar var.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2013 Çarşamba 04:32
Gülen Cemaatinin İçinde Ajanlar Var

Zirve Yayınevi Katliamı davasının tutuklu sanığı Malatya Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Haydar Yeşil'e ait harddiskten ilginç bir istihbarat raporu çıktı.

Binbaşı Haydar Yeşil'den çıkan harddiskteki rapora göre TUSHAD (Türkiye Ulusal Stratejiler ve Hareket Dairesi), Gülen hareketinin içerisine ajanlarını sızdırmış.

Maddeler halinde sıralanan ve "İstihbarat Konuları" başlığını taşıyan raporda, Türkiye'de faaliyet gösteren misyonerler, cemaatler ve terör örgütleri hakkında kapsamlı çalışmalar yapıldığı anlatıldı.

Taraf'tan Aysun Yazıcı'nın haberine göre; Misyonerliğin bir tehdit gibi yansıtıldığı raporda şöyle deniyor: "Malatya'nın aşırı sağ faaliyetler açısından hassasiyetleri ve misyonerler açısından merkez seçilmesi durumu dikkate alınarak, Kayseri J. Bölge Komutanlığı'na bağlı illerin özel alan personelinin katılımıyla aşırı sağ ve misyonerlik konularında seminerler verildiği, misyonerlik konularında akademik personel katkısının sağlanarak tehdidin ortaya konduğu görülmüştür."

GÜLEN'E HABER ELEMANI

İnönü Üniversitesi'nde faaliyet gösteren bölücü, yıkıcı ve aşırı sağ oluşumlarla ilgili çalışmalar yapıldığının söylendiği raporda, "Akademik ve öğrenci yapılanmaları tespit edilmiştir. Özellikle bölücü terör örgütü ile iltisaklı YÖGEH, DÖDER, Fethullah Gülen'in abi ve ablalar grubu içerisine sızdırılan haber elemanlarıyla örgütlerin üniversiteye yönelik faaliyetleri takip edilerek öğrenci olaylarından önce gerekli tedbirlerin alınması sağlanmıştır" deniyor.

ÖZEL ALBÜM HAZIRLANDI

Cemaat ve misyonerlerin hedef haline getirilmesiyle ilgili istihbarı çalışmaların yapıldığı anlaşılan raporda şu ifadeler yer alıyor: "Sorumluluk bölgesinde bulunan tarikat liderleri ile örgüt mensuplarının türbe ve anıtmezar haline getirilen mezar yerleri, ziyaret ve sözde anma günleri tespit edilerek söz konusu faaliyetlerden önce gerekli tedbirlerin alındığı mezar ve türbelerin albümleri hazırlanarak, kimler tarafından, ne zaman, ne maksatla, hangi faaliyetlerin yapıldığının haritaya işlendiği görülmüştür. Sorumluluk bölgesinde geçmişte ve günümüzde, faaliyet gösteren dini motifli terör örgütleri, dini gruplar tarikatlar ve misyonerlik faaliyetleriyle ilgili özel bilgi kitapçığının hazırlandığı görülmüştür."

İTHAKİ GÖZLEM ALTINDA

Öte yandan raporda, İthaki Yayınevi ile ilgili istihbarı çalışmaların yapıldığı belirtilerek şöyle deniyor: "İthaki Kitapevi tarafından çıkarılan Zazaca derginin dil birliğini bozarak etnik ayrımcılık yaratmaya yönelik faaliyetleri takip altına alınmıştır."

TUSHAD (Türkiye Ulusal Stratejiler ve Hareket Dairesi)

Malatya Zirve Yayınevi katliamına ilişkin olarak cuma günü kabul edilen 2. iddianameden anlaşıldığına göre, bu yapılara paralel olarak gayrimüslimlerle 'ilgilenmek' üzere bir de TUSHAD adı altında bir birim kurulmuş. TUSHAD'ın açılımı Türkiye Ulusal Stratejiler ve Hareket Dairesi.

Malatya katliamının bu birim tarafından organize edildiğini iddia eden İlker Çınar, savcıya verdiği ifadede "Özel Kuvvetler bünyesinde bulunan 'Beyaz Kuvvetler', 'Siyah Kuvvetler' ve JİTEM'in Ergenekon'un bir parçası olduğu sonucuna ulaştım" diyor. Beyaz ve Siyah Kuvvetler'in de TUSHAD'ın birimleri olduğunu söylüyor.

 

 

kaynak: haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık