Ana Sayfa Dünya Gülen'den Uludere İçin Taziye İlanı

Gülen'den Uludere İçin Taziye İlanı

Fethullan Gülen, Irak sınırında hava operasyonu sırasında 35 sivilin hayatını kaybetmesi üzerine bir taziye mesajı yayınladı.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2012 Pazar 12:53
Gülen'den Uludere İçin Taziye İlanı
Fethullan Gülen’in Zaman Gazetesi'nde yayınlanan taziye mesajında, olayın örtbas edilmemesi için yetkili makamların devreye girmesinin teselli edici olduğunu vurguladı.

Gülen, türlü provokasyonlarla yeni Anayasa ve açılım çalışmalarının sabote edildiğini savundu. Gülen taziye mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye'nin, devletler muvazenesinde denge unsuru olmaya yürüdüğü ve ikbal yıldızının parlayacağına dair ümitlerin yeşerdiği bir süreçte 35 vatandaşımızın terörist zannıyla elim bir şekilde öldürülmesini teessürle öğrendim.”

Gülen ayrıca, taziye mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Yetkili makamların olayın örtbas edilmemesi için verdiği teminat ve hadisenin yargıya intikali teselli edicidir. Bütün güvenlik birimlerinin terörle mücadelede topyekûn mücadele ettiği ve şekâvete aman verilmediği bir dönemde bu ahengi baltalamak isteyen odaklar boş durmuyor; türlü provokasyonlarla yeni anayasa hazırlıklarını ve açılımları da sabote etmeye çalışıyorlar. Bugüne kadar nice elim hadisede sağduyusunu kaybetmemiş, birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin heveslerini temkin ve dengesiyle kursaklarında bırakmış olan ülkemiz insanının, bu kritik süreci de Allah'ın inayetiyle vifak ve ittifakı koruyarak atlatacağına ümidimiz tamdır. Yeri geldiğinde askerimizle birlikte teröre karşı mücadele eden korucu vatandaşlarımızın mukim olduğu Ortasu Köyü'nün vatanperver halkının acısını istismardan geri durmayanların, vatan evladını birbirine kırdırtmaktan ve akan kanın üzerine kendi saltanatlarını kurmaya çalışmaktan vazgeçmeyeceği hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir.Hadisede elim bir şekilde vefat eden 35 vatandaşımıza, kardeşimize, evladımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diler, kederli aileleriyle yakınlarına başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ederim.(radikal)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık