Ana Sayfa Urfa Haberleri Güllüoğlu Baklavaları Sade Yağını Şanlıurfa'da Üretecek (video)

Güllüoğlu Baklavaları Sade Yağını Şanlıurfa'da Üretecek (video)

Dünya markası olmak için her geçen gün önemli yatırımlara imza atan Güllüoğlu Baklavaları Türkiye'deki 18. Şubesini Malatya'ya açtı.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2011 Cumartesi 18:09
Güllüoğlu Baklavaları Sade  Yağını Şanlıurfa'da Üretecek (video)
Merkez Şehit Hamit Fendioğlu Caddesi üzerinde Malatyalılarınhizmetine giren Baklavacı Güllüoğlu'nun açılışına İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, MİAD Başkanı Yunus Akdaş, Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü ile çok sayıda vatandaşkatıldı. 1871 yılında Antep'te başlayan ustalığın kuşaklar boyu devam ettirilerek global bir markaya dönüştüğü Güllüoğlu, 140. Yılında Türkiye'deki on sekizinci şubelerinin açmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Nejat Güllüoğlu, 'Malatya Anadolu'nun önemli merkezlerinden biri. Uzun süredir burada Güllüoğlu markasına yakışacak en uygun yerin arayışındaydık. Şehit Hamit Fendioğlu Caddesi'nde açtığımız şubemiz ile Güllüoğlu lezzetini Malatyalılarla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruzö dedi. 

Açılışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Nejat Güllüoğlu, Malatya'dan sonraki adımlarının Ankaraolduğunu belirterek, şunları söyledi; 

'Türkiye ekonomisi istikrarlı bir seyir izliyor. Biz de bu istikrarlı durumdan memnunuz. Hem yurt içinde hem de yurt dışında yatırımlarımızı sürdürüyoruz. 140 yıllık bir marka olarak, baklavada kalite ve ustalıktan ödün vermeden, hep daha iyisini hedefleyerek büyüdük. Amerika dahil olmak üzere Güllüoğlu markasını ve baklavanın en iyisini dünya tadıyor. Yatırımlarımız ve yaptığımız ihracatlarla Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlarken, istihdam sağlamaya da devam ediyoruz.ö Malatya şubelerinde ilk etapta 10 kişi ile hizmet vermeye başladıklarını sözlerine ekleyen Güllü, Malatya'da sadece 'Baklava' konseptinde yeni bir şube için daha yer araştırdıklarını belirtti. İstanbul Kağıthane'deki Türkiye'nin en büyük baklava üretim tesisinden Amerika, Avrupa ve Ortadoğu'ya baklava ihraç ettiklerinin altını çizen Nejat Güllü, 'Güllüoğlu olarak Türkiye'de de istikrarlı büyümemize devam edeceğiz. Bugün yurtiçindeki 18.şubemizi Malatya'da açtık, 19. Şubemizi de Aralık ayında Ankara'da açacağızö 

Yurtdışında 7 şube ile faaliyette olduklarını ifade eden Güllü, yıl sonuna kadar bu sayının 11'e çıkacağını belirtti. Güllü, Arap ülkelerinde şimdilik Kuveyt ve Libya Trablusgarp'ta olan şube yatırımlarını da genişleteceklerini sözlerine ekledi. 

'BAKLAVAMIZIN YAĞINI ŞanlıUrfa'DA KENDİMİZ ÜRETECEĞİZö- 

Nejat Güllü, şubeleşmenin yanı sıra, hammadde üretimini de üstlenmeye hazırlandıklarını belirterek, Güllüoğlu'nun en önemli farkının üretimde kullandıkları tamamen doğal ve özgün hammaddelerden kaynaklandığını kaydederek, baklavaya kokusunu ve tadını veren sadeyağı artık kendilerinin üreteceğini söyledi. Bunun için ŞanlıUrfa'ya büyük bir yatırım yapacaklarını belirten Güllü, 'Yaklaşık 3 milyon Euro'yu bulacak yatırımımız ile Tektek dağlarındaki meraların geliştirilip ıslah edilmesi, endemik bitkilerin daha da arttırılması yönünde çalışmalar yapacağız. Çünkü bu meralarda yetiştirilmesi için bölge köylüsüne koyun ve keçi dağıtacağız. Köylü ona bakacak, biz yem desteği vereceğiz. Kılı, yünü, tüyü köylünün olacak ama sütü bizim olacak. Buralarda beslenen hayvanların sütlerini dünyanın hiçbir yerinde bulmanız mümkün değil. Elde ettiğimiz süt ile 'Urfa Sadeyağı' üretimi yapacağız. Tabi bu yatırım beraberinde bölge halkına önemli ölçüde istihdam imkânı sağlayacak.ö Dedi. 

Kurdele kesiminin ardından hizmete giren Baklavacı Güllüoğlu'nda açılış için özel yaptırılan 3 metre yüksekliğindeki Maraş dondurması vinç yardımı ile indirilerek vatandaşlara dağıtıldı. Dev Maraş dondurmasını ilk olarak satırla kesen Nejat Güllü, konuklara dondurma ikram etti.

haberler.com

video linki
http://www.haberler.com/acilisa-ozel-3-metre-uzunlugundaki-dondurma-vincle-3045793-haberi/
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık