Ana Sayfa Siyaset Gülpınar, Faruk Çelik İle Siverek Sorunlarını Görüştü

Gülpınar, Faruk Çelik İle Siverek Sorunlarını Görüştü

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Millet vekili adayı M. Kasım Gülpınar ve AK parti ilçe Başkanı İlhan Çelikle görüşerek.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2011 Çarşamba 08:43
Gülpınar, Faruk Çelik İle Siverek Sorunlarını Görüştü
Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Millet vekili adayı M. Kasım Gülpınar ve AK parti ilçe Başkanı İlhan Çelikle görüşerek Siverek’in en önemli başlıca sorunlarını görüştü.

Görüşmede Ak parti adayı M. Kasım Gülpınar Siverek sorunlarını Bakana bildirerek bu sorunların çözüm noktasında çalışmaların yapılması gerektiğini dile getirdi.

Bakan Çelik’le görüşülen sorunların başında  Siverek’te Organize Sanayinin kurulması başta olmak üzere

Siverek’te bulunan meslek yüksek okulunun bölümlerinin çoğaltılması, Fen lisesinin kurulması, Veterinerlik fakültesinin kurulması, Sosyal hizmetler ve Sosyal güvenlik kurumunun kurulması, Öğrenci yurdunun yapılması, Eski Devlet Hastanesinin Kadın Doğum Hastanesine dönüştürülmesi, Diş ünitesi ve Çocuk Hastanesinin kurulması,

Yeni Öğretmen evinin yapılması,  ilçede Öğretmen ve İmam kadrosunun yetersiz olduğu, bu kadroların artırılması, İlçede bulunan Elektrik şebekesinin yenilenmesi, Suyu olmayan köylere su şebekeleri döşenerek su sorunun çözülmesi, organize hayvancılıkla ilgili proje ve istihdamların sağlanması, Bakan Çelik Bu sorunların takipçisi olacağını Siverek ilçemizin daha modern bir kent olabilmesi için gerekli tüm çalışmaların yapılacağını ve halkımızın bu konuda hiçbir zaman tereddüde düşmemesini dile getirdi, öte yandan AK Parti Millet Vekili Adayı M. Kasım Gülpınar sayın Bakana sundukları dosyalarda ilçenin önemli sorunlarının yer aldığını, bu sorunları ne kadar sürede halledebilirsek Siverek ilçesinin istihdam alanlarına yönelik çalışmalara ve modern bir kent için gerekli olan koşulların oluşması için var gücümüzle çalışacağız şeklinde konuştu .(GAPHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yavuz: 11 Nisan Projesinde Basiretsizlik Sergilendi

Yavuz: 11 Nisan Projesinde Basiretsizlik Sergilendi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık