Ana Sayfa Urfa Haberleri Gülpınar, Şanlıurfa Platformu'nda Ezber Bozdu

Gülpınar, Şanlıurfa Platformu'nda Ezber Bozdu

Şanlıurfa Platformu'nun periyodik olarak düzenlediği toplantılara bir yenisi daha eklendi. Şanlıurfa Platformu'nun düzenlediği " TARIMDAN ,TURİZME ŞANLIURFA " konulu toplantıya Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar konuşmacı olarak katıldı.Toplantıya çok büyük bir kalabalık iştirak etti. Bir çok katılımcı ayakta kaldı.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2013 Çarşamba 22:09
Gülpınar, Şanlıurfa Platformu'nda Ezber Bozdu

Şanlıurfa Platformunun düzenlediği "TARIMDAN TURİZME ŞANLIURFA" Konulu toplantının açılış konuşmasını  Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip ÇADIRCI yaptı.

Çadırcı Açılış konuşmasında ; Şanlıurfa Plarformunun amacı Ankarada'ki Şanlıurfa'lıların tanışmaları ,görüşmeleri, acı  ve tatlı günlerinde üzüntü ve sevinçlerini paylaşmaları dostluk ve hemşerilik bilincini sağlamaktır.

 

Ayrıca; bizi diger dernek ve vakıflardan ayıran özelliğimiz fikir kulübü gibi çalışmamızdır. Bu çevçevede Şanlıurfa'daki gelişmeler hakkında bilgi alış verişinde bulunmak , Şanlıurfa'nın sorunları ile bu sorunların Çözüm yollarına ilişkin alternatif yöntemler üretmek, tespitler yapmak, bu tespitleri mahalli yöneticilere ,yetkili çevrelere ,siyasilere duyurabilmek amacıyla belirli  zamanlarda toplanmaktayız.

 

Bu toplantılara konusunda uzman kişileri, siyasilerimizi hemşerilerimizle bir araya getirerek, hemşerilerimizin sorunları ve çözüm önerileri sunmalarını sağlamak , hemşerilerimizin Şanlıurfa ile ilgili sorular sormasına imkan vermektir.

 

Ben bugüne kadar Ankara'da Şanlıurfa ile ilgili kurulan hemen hemen  tüm dernek ve vakıflarda  kurucu üye olarak bulundum .Ancak  bugüne kadar edindigim izlenim geregi bu tür bir çalışmanın olmadığını gördüm.

Arkadaşlarla Şanlıurfa Platformu'nu kurarak  bu alandaki eksikliği tamamlamaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız başta Şanlıurfa ve Ankara olmak üzere tüm ülkede ses getirdi. Türkiyede bir çok il  bu etkinliklerimizi örnek aldı. Şanlıurfa platformunun başarılı olmasının en büyük nedenlerinden biri Ankara ve Şanlıurfa'daki hemşerilerimizin faaliyetlerimize katılarak bize destek vermeleridir,dedi.

Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip Çadırcı konuşmasının ardından Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar söz aldı.

 

Gülpınar; Ben sizlere Ak Parti İktidarının yaptıklarını anlatmayacağım.

Çünkü Ak Parti'nin yaptıklarını sizlerde benim kadar iyi biliyorsunuz. Ben sizlerle Şanlıurfa'nın sorunlarını konuşmak, çözüm önerileri konusunda bilgi alışverişi yapmak , Şanlıurfa ile ilgili soracağınız sorulara imkanlar ölçüsünde cevaplar vermeye çalışacagım , dedi.

Gülpınar Şanlıurfa il ilgili genel  bir konuşma yaptıktan sonra sorulara geçildi.

Verdiği cevaplar arasında dikkat çekenler;

- Suruç  Sulama Projesinin açılışı 29 ekim Cumhuriyet bayramında Başbakanın katılımıyla gerçekleşecektir ancak açılıştan öncede su bırakılabilir.

- Siverek'e 256 okul yapılacak.

- Gündemde raylı sistem projesi yok  bu konuda belediyenin çalışma yapması gerekir çünkü memleketimizin ihtiyacı var.

 

Toplantıda en çok zaman alan konular arasında Eğitimin yetersizligi ve bürokratik atamalar oldu. Bu iki konuyla ilgili  ateşli ve heyecanlı konuşmalar oldu.

Gülpınar'ın toplantının başından sonuna kadar tüm sorulara içtenlikle cevap vermesi katılımcılar tarafından taktirle karşılandı.

Toplantı'ya katılanlardan bazıları ; Nevzat Bugenç ,Remzi Karakaş ,Faruk Akay,Ali Taş ,  Mirhan Kaya , Dogan Asiloğlu ,Halil Polat, Nurettin Kaya ,Mehmet Küçük ,Mahmut Güneş , Servet Bayuk ,Mustafa Odabaşı ,Halil Şahin ,Mehmet Öztürkmen ,Mehmet Yapıcı , Paşa Keçeli ,Sait Altınışık, Can Tekeli ,Muzaffer Kıran, Nesrin Çelikkan, Nilgün Tezcan, Gül Demiştaş,Hatice Ataberk,Meryem Helvacı,Yusuf Kalkışım, Halil Yanmaz ,Ayşegül Bezirgan ,Mahmut Nimetoğlu, Faruk Çadırcı,Abdurrahman Sanlı,Zeki Çavuşoğlu, Nihat Ademoğlu , Bekir Ada , Hasan Köseler ,Mustafa Çetiner, Alperen Çadırcı, Ferhat Kaya,Ali Oğuz,Mehmet Günak ,Sıtkı Karataş, A. Hamit Bilmez ,Mustafa Oğuz, Razamazan Tekeli,Feridun Oğuz,Hüsamettin Özyiğit, Nejat Kaya.

Toplantı sonunda söz alan Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip Çadırcı ; Şanlıurfa Platformu geleneksel olarak hemşerilerimizi bir araya getirmek ,tanışmak ve kaynaşmak için  18 mayıs 2013 tarihinde piknik düzenlemiştir.  Tüm hemşerilerimizi piknikte beraber olmak için bekliyoruz,dedi.

 

Abdullah Cengiz

 

 


 


 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star