Ana Sayfa Urfa Haberleri GÜMRÜK HANI'NDAKİ AĞAÇLAR KESİLDİ

GÜMRÜK HANI'NDAKİ AĞAÇLAR KESİLDİ

Şanlıurfa'da tarihi Gümrük Hanı'nda bulunan 2'si tescilli 3 çınar ağacı, çürüdüğü gerekçesiyle Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün kararıyla kesildi.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2016 Cuma 05:09
GÜMRÜK HANI'NDAKİ AĞAÇLAR KESİLDİ

Haşimiye Meydanı'nda bulunan tarihi Gümrük Hanında bulunan 5 çınar ağacından 3'ü, çürümeler meydana geldiği gerekçesiyle Vakfılar Bölge Müdürlüğü tarafından alınan kararla kesildi. Gümrük Han'ındaki 2'si tescilli 3 çınar ağacı, görevliler tarafından motorlu testerelerle kesildi. Bazı vatandaşlar her gün yüzlerce turistin ziyaret ettiği handaki ağaç ağaçların kesilmesine tepki gösterdi. Rızvaniye Vakfı görevlisi Ahmet Çiftçi, ağaçların çürüdüğü için kesildiğini belirterek şöyle dedi:

"İlgili kurumlarla gerekli yazışmalar yaptık ve ilgili kurumlara dilekçe vererek tehlike arz eden ağaçların kesilmesi için izin istedik. Buranın mülkiyeti Rızvaniye Vakfı'na aittir. Burada tescilli 2 çınar ağacı 1 tane de tescilsiz çürümüş ağaç vardı. Kuruyan ve yıpranan ağaçlar için Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından kesilebilir yazısı bize verilmiştir. Biz de bu yazı kararı doğrultusunda ağaçları kestik. Ağaçlar çürümüştür ve budama yaparken yıkıldı. Burada büyük bir faciayı önledik."

 

foto:Abdullah İnat

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık