Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Siyaset Gün, Birlik Günüdür

Gün, Birlik Günüdür

CHP eski il başkanı Av. Murat HAYZARAN, 12 Haziran seçimleri sonrasında bir değerlendirme yaparak, "Yaşanan süreci kendi içerimizde çözebileceğimizi düşünüyor, herkesi sorumluluk bilinci ile hareket etmeye çağırıyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2011 Salı 02:16
Gün, Birlik Günüdür
(GAPHA)-Hayzaran açıklamasında, "Zaman herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi ve şimdiden seçimlere hazırlanması için çalışma zamanıdır"
dedi. Hayzaran görüşlerini şöyle ifade etti: "Seçim öncesi süreçte yaşananlara rağmen partinin kurumsal kimliğine zarar vermeden tespit ve değerlendirme yapılmalı, olayı hesaplaşma boyutu ile değil çözüm boyutu ile değerlendirmek gerekmektedir. Her Cumhuriyet Halk Partili bu çözüm boyutunda katkı sunmalıdır. Konu partideki güç dengelerini ele geçirmek olarak değerlendirildiğinde maalesef bundan özelde partimizin, genelde de ülkemizin zarar göreceği şüphesizdir. Seçimden henüz kısa bir süre sonra kurumsal kimliği zedeleyecek açıklama ve beyanlardan kaçınmak sorumluluk bilinci gereğidir. Evet, alınan sonuçlar hakkında lehte ve aleyhte söylenebilecek çok şey olduğu şüphesiz olsa da Ülke genelinde bu kadar kısa bir sürede elde edilen çıkış da görmezden gelinemez. Sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU'nu yıpratmak kimseye fayda getirmeyeceği gibi bilakis partiye de zarar verecektir. Alınan sonuç herkesi tatmin etmemiş ise de herkesin iğneği öncelikle kendine çuvaldızı da başkasına batırması gerekmektedir. Gün birlik günüdür. Seçmenimiz, seçimde Ülkemiz ve çocuklarımız adına güvenli bir gelecek sağlamak için sandığa gitmiş ve Halkın iktidarını kurmak için CHP'ye oy vermiştir. Halk partinin iç çekişmelerinden, kurultaylarından bıkmıştır. Genel Başkan ve yönetimlerle uğraşmak yerine ulaşamadığımız ve oylarını alamadığımız seçmene ulaşmamız, nerede hata yaptığımızın tespit ve değerlendirmesini yapmamız lazımdır. Zaman herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi ve şimdiden seçimlere hazırlanması için çalışma zamanıdır. Birliğe ve güçlü durmaya ihtiyacımız olduğu bu günlerde imza toplayıp kurultay çağrısı yapma çalışmasının doğru olmadığı düşüncesindeyim. Yaşanan süreci kendi içerimizde çözebileceğimizi düşünüyor, herkesi sorumluluk bilinci ile hareket etmeye çağırıyorum."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Özyavuz,başkanlık sistemini anlatıyor

Başkan Özyavuz,başkanlık sistemini anlatıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık