Ana Sayfa Urfa Haberleri GÜNDE 5 BİN KİŞİYE SAĞLIK HİZMETİ VERİLİYOR

GÜNDE 5 BİN KİŞİYE SAĞLIK HİZMETİ VERİLİYOR

ŞANLIURFA Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Abdülkadir Yetişgin, günde 5 bin hastaya sağlık hizmeti verdiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2014 Çarşamba 12:03
GÜNDE 5 BİN KİŞİYE SAĞLIK HİZMETİ VERİLİYOR

Başhekim Yetişgin, 160 uzman doktor, 303 hemşire, 172 personeli ve acil servis ile birlikte 75 poliklinikte günlük ortalama 5 bin hastaya sağlık hizmeti verildiğini ifade etti. Suriyelilerin kente gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte hastane doluluk oranının arttığını anlatan Başhekim Yetişgin, 551 yatak kapasitelerinde neredeyse tamamen dolu olduğunu kaydetti.

Sağlık hizmeti için kendilerine başvuranlara en seri şekilde hizmet vermeye çalıştıklarını anlatan Başhekim Yetişgin, "Günde ortalama 5 bin kişiye hizmet veriyoruz. Geçen ay içerisinde hastanemizde 109 bin 76 kişi ayakta, 21 bin 672 kişi acil serviste, 2 bin 578 kişi ameliyat edildi. Ayrıca 4 bin 990 kişiye dahili branşlarda yatarak, 48 kişi yanık ünitesinde, 489 kişi de yoğun bakım ünitesinde tedavi gördü. Hastanemize başvuranların eski sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olduk" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık