Ana Sayfa Dünya GÜNEŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

GÜNEŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Okuma yazması olmadığı halde yaptığı yağlıboya resimlerle tanınan ve Şanlıurfa’da ‘Ressam Nine” olarak anılan 77 yaşındaki Şefika Güneş, vefat etti.Ruha TV yönetim kurulu başkanı Ahin Güneş’in annesi, Hakkın rahmetine kavuştu.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2015 Pazartesi 12:35
GÜNEŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Okuma yazması olmadığı halde yaptığı yağlıboya resimlerle tanınan ve Şanlıurfa’da ‘Ressam Nine” olarak anılan 77 yaşındaki Şefika Güneş, vefat etti.

Okuma yazması olmadığı halde yaptığı yağlıboya resimlerle tanınan ve Şanlıurfa’da ‘Ressam Nine” olarak anılan 77 yaşındaki Şefika Güneş, vefat etti. Geçirdiği beyin kanaması sonucu bir süre yoğumda tutulan ve bir tarafında kısmi felç oluşan Şanlıurfa’nın ressam nenesi Şefika Güneş’in vefat haberi bu sabaha karşı geldi. Adına ressam nene şeklinde internet sitesi kurulan, gelecekte Picasso ve Abidin Dino kadar ünlü bir sanatçı olmayı hayal eden Şefika Güneş’in vefatı hem ailesini hem sanatla ilgilenenleri üzdü. Ruha TV’in sahibi Gazeteci Ahin Güneş'in annesi, eski Milletvekili Mehmet Güneş’in ablası, Hadi Güneş'in eşi,  77 yaşındaki 7 çocuk annesi Şefika Güneş’in yarın Çamlıdere köyünde Hacı Maruf camisinde öğlen namazına müteakip defnedileceği bildirildi. Taziyesinin de Özlek Camii taziye evinde yapılacağı öğrenildi.

TABLOSU İNGİLTERE’DE KARTPOSTAL OLMUŞTU

 Ressam nine bugüne kadar hayalini gerçekleştiremedi; ancak oğlunun hazırladığı internet sitesinden eserlerini bütün dünyaya göstermeyi başarmıştı. Hiç okul yüzü görmeyen; ancak 27 yıldır resim yapan Urfalı ressam Şefika ninenin tablosu İngiltere’de kartpostal olmuştu. Resim yapmaya 1985 yılında eşi Hadi Güneş’in portresini yaparak başlayan Şefika Güneş, herhangi bir resim eğitimi almadı. Şefika nine, evinin oturma odasını resim galerisine çevirmişti. Çevresindekilerin “Ressam Nine” adını verdiği Şefika Güneş, bugüne kadar 8 kişisel, 9 karma resim sergisine katılmıştı. İngiltere’deki The British Council firması, Şefika Güneş’in “Erzurum'da Kış Buzlu Dağlar” yağlıboya tablosundan 5 bin adet kartpostal yaptırmıştı.7 çocuk ve 30’un üzerinde torun sahibi Şefika nine, Ankara ve İzmir’de de kişisel resim sergisi açmıştı. Şefika Güneş’in 500’ün üzerinde yağlıboya tablosu bulunuyordu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte YouTube sayesinde milyoner olan 10 kişi

İşte YouTube sayesinde milyoner olan 10 kişi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star