Ana Sayfa Urfa Haberleri Güneş’ten Seçim Bürosu desteği

Güneş’ten Seçim Bürosu desteği

- Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'nın Devteşti Mahallesinde Milletvekili aday adaylarından İsmail Güneş’e ait Seçim Bürosunun açılışına katılarak vatandaşlara hitab etti.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2011 Perşembe 12:34
Güneş’ten Seçim Bürosu desteği
Coşkulu miting

     Devteşti Mahallesinde düzenlenen mitinge Devlet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, adaylardan Kasım Gülpınar, Mahmut Kaçar, Bekir Eren, Abdülkerim Gök, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, Teşkilat Başkanı İsa Kızıldemir, Başkan Yardımcılarından Erkan Sözen, İl Teşkilat eski Başkanı Veysel Polat, Yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Talat Akay, Abdülkadir Karacabey, Mehmet Karadağ, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit'in yanı sıra Belediye Meclis üyeleri, İl Genel meclisi üyeleri, çok sayıda partililer ve davetliler ile İsmail Güneş ve sevenleri katıldı.

Herzaman AK Partiliyiz

     Mitingde konuşan AK Parti aday adaylarından ve Mahalle muhtarlarından Sorumlu Gurup eski Başkanı ve Belediye Meclis üyesi İsmail Güneş, gönlünün hep AK Parti ve Başbakan sevgisiyle attığını belirterek, “AK Parti ile süratli ve düzenli bir şekilde yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımızın ve özellikle görevli olduğum süre içersinde Mahalle muhtarlarını düzenli olarak ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinleyip elimden geldiğince çözüm bulma gayreti içersinde bulunmamız muhtarlarımızın da AK Partiye bakışını olumlu yönde etkilemiştir. Milletvekili aday adaylığı için partideki görevimden istifa ettiğim günden itibaren aynı hızla çalışmalarıma devam ettim. Başbakanımızın dediği gibi çalmadık kapı, sıkmadık el ve ayak basmadık yer bırakmadım. Milletvekiliymiş gibi gezip partimizin propagandasını yaptım. Partimizden bize ne görev verildiyse eksiksiz yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Ailemiz, sevenlerimiz ve dostlarımızla her zaman AK Partiliyiz” dedi.

     Güneş, 1932’de iktidarda olan CHP’nin ezanı Türkçe okuttuğunu, 1950’de iktidara gelen DP’nin lideri Adnan Menderes tarafından ezan gerçek şekliyle tekrar okutulmaya başlandığını, şimdi de BDP’lilerin ezanı Kürtçe okuttuğunu söyledi.

     İsmail Güneş Seçim Bürosu açılışı ve Halk Mitinginde konuşan Devlet Bakanı Faruk Çelik te, “Başkaları sizi istismar etmek için elinden gelin yapıyor. Eğer Kürt kökenliyseniz Kürt kimliğinizi istismar etmeye devam ediyor, emekliyseniz emekliliğinizi, öğrenciyseniz öğrenciliğinizi istismar ediyor. Velhasıl 3 tane oyu nereden alırım diye yapmadıkları iş, atmadıkları takla kalmıyor ne yazık ki” dedi.

Laf değil, iş üreteceğiz

     Bu süre içerisinde herkesin eteğindeki taşları döktüğünü belirten Devlet Bakanı Faruk Çelik, “Herkes her şeyi söyleyecek. Televizyonlardan, gazetelerden, meydanlardan bunları dinliyorsunuz, izliyorsunuz. Çok şükür bu kadro bizim kadromuz, size gelip yalnız laf ve vaat anlatmıyor, geçmişini örnek gösteriyor. Diyoruz ki, biz yaptık ve yapacağız. Yani biz yapacağız, ..cağız, ..cağız demiyoruz. Biz yaptık ve şunları da yapacağız diyoruz ama başkaları sizi istismar etmek için, eğer Kürt kökenliyseniz Kürt kimliğinizi istismar etmeye devam ediyor. Emekliyseniz emekliliğinizi istismar ediyor, öğrenciyseniz öğrenciliğinizi istismar ediyor. Velhasıl 3 tane oyu nereden alırım diye yapmadıkları iş, atmadıkları takla kalmıyor ne yazık ki. Biz her zaman laf değil, iş üreteceğiz” diye konuştu.

Birliğimizi dinamitlemek isteyenlere fırsat vermeyin

     Şanlıurfa'ya laf üretmek, konuşmak için gelmediğini, sorun çözmek için geldiğini belirten Bakan Çelik, şöyle dedi;

     “Televizyonlarda izleyiniz, bugüne kadar 15 konuyu arkadaşlarımla beraber çözdük, hem de çok önemli konular. 13'ünden sonra yetişebilirseniz bize yetişin, ne kadar hızlı bir şekilde yol alacağımızı hepiniz göreceksiniz. Bunlar mesele değil. Çözülmesi gereken sorunlar sorun değil. Şehrin meydanlarını da yapacağız, çevre yollarını da yapacağız, genç kardeşlerimize spor salonlarını da yapacağız, Şanlıurfaspor'a destek de vereceğiz. Bunlar yapılacak ama mesele toplum olarak, millet olarak birliğimizin, birliğimizi dinamitlemek isteyenler, inancımızla oynamaya kalkanlar, kaynağı neredendir bilmiyorum, nerelerden beslendiklerini bilmediğim ama saf imanlı, inançlı kardeşlerimizi istismar etmeye kalkanlara Devteştililerin fırsat vermeyeceğini görüyorum, anlıyorum, teşekkür ediyorum size. Ve şunu da herkesin bilmesini istiyorum, Şanlıurfa'da hukuk hakim olacak. Hiç kimse kendi keyfine göre at koşturamayacak. Yok öyle yağma. Yok sandıkta tehdit edecekmiş, yok yine böyle olacakmış, yok şöyle gidecekmiş, böyle gidecekmiş. Yok böyle yağma, kesinlikle yok böyle bir yağma. Onun için sandıklara sahip çıkmanızı istiyoruz. Bizim milletimiz, peygamberler şehri imanlı kardeşlerimizin, sandıklara oyları AK, AK, AK diye yağdıracaklarına inanıyorum. Yeter ki sizler mahallenizde sandıklara sahip çıkın, oylara sahip çıkın ve bizi güçlü bir şekilde 12'de 12 olarak gönderin. Başbakanımıza karşı bizi mahcup etmeyin. Her ay yanınızda olacağız, 15 günde bir yanınızda olacağız, derdinizle dertleneceğiz Allah'ın izniyle.”

Kapaklı ve Arslan AK Partide

     Konuşmaların ardından AK Partiye katılan bağımsız İl Genel Meclis üyeleri Ömer Neşet Kapaklı ve İbrahim Arslan'a parti rozetleri takıldı.

     Mitingi düzenleyen ve Büro açan İsmail Güneş, Şanlıurfa Milletvekili aday adayları ve Bakan Çelik’in konuşmalarının ardından İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Arslan’a AK Parti rozetini AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Kasım Gülpınar taktı.

     İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Kapaklı’ya ise, rozetini İsmail Güneş taktı. Geçiş töreninin ardından havai fişek gösterisi yapılırken mitinge katılan davetliler sevgi gösterisinde bulundular.

     AK Partiye katılan İl Genel Meclis Üyesi Ömer N.Kapaklı, kısa bir konuşma yaparak, “4 yılda Şanlıurfa’ya 400 projenin mimarı olan ve bu yönde taahhütname hazırlatıp söz veren Devlet Bakanımız Sayın Faruk Çelik’le birlikte bundan sonraki süreçte birlikte çalışacak olmak benim için büyük onurdur” dedi.

AK Partide olmam söyleniyordu

     AK Partiye geçen Bağımsız İl Genel Meclis Üyesi Ömer N. Kapaklı, 11 Nisan’da açıklanan listede AK Partide yer alan Milletvekili adaylarıyla yıllara dayalı dostluklarının oluşuna dikkat çekerek şöyle dedi;

     “AK Partinin Milletvekili adayları olan Bekir Eren, Mehmet Akyürek, Zeynep Karahan Uslu gibi adaylarımızla zaten çok önceden görüşüyorduk. AK Partiye geçişimde bu isimler etkili oldu. Ancak AK Parti Milletvekili ve adayı olan Sayın Seydi Eyüpoğlu listelerin açıklanmasının ardından bu konuyu benimle bizzat görüştü. Benim AK Partide olmam gerektiğini söyledi. Bu nedenle Sayın Milletvekilimiz Seydi Eyüpoğlu’na özellikle teşekkür ediyorum. Yine İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, AK Parti İl Genel Meclisi Gurup Başkanı Abdülkadir Kol’da bu süreçte benim AK Partiye geçmem gerektiğini özellikle söylediler. Şanlıurfa halkının AK Partiye, Sayın Başbakanımıza olan ilgisi zaten biliniyor. Sayın Başbakanımız Dünya lideri. Ancak 12 Haziran seçimleri çok önemli. Bunun en büyük nedeni yeni Anayasa’dır. Halkımız Pazar günü oy kullanmaya giderken yarınları için, çocukları için AK Partiyi tercih etmelidir. İnşallah seçimden sonra ilk kez halkımızla birlikte Sayın Başbakanımız herkesin arzuladığı yeni Anayasayı hayata geçirecektir. Şanlıurfa’da seçilecek AK Partili Milletvekilimizin Bakanımız Faruk Çelik’le birlikte büyük ahenk içersinde Şanlıurfa’ya çok güzel hizmetler getireceğine yürekten inanıyorum. Bağımsız üyelikten AK Partiye geçtiğim için de çok mutluyum. Hem Şanlıurfa Merkezde, hem de Köylerimizde İl Genel Meclisi olarak çok önemli hizmetler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık