Ana Sayfa Kültür/Sanat GÜNEYDOĞU’NUN İNCİSİNE HOŞ GELDİNİZ

GÜNEYDOĞU’NUN İNCİSİNE HOŞ GELDİNİZ

Şanlıurfa’da yaşayıpta güzel şehrimizin değerinin pek farkında olamayabiliyoruz. oysaki bu şehir gerek dini merkezleri gerekse d tarihi yerleriyle sadece güneydoğunun değil tüm ülkenin incisi konumunda. bunu biz söylemiyoruz. şanlıurfa'yı ziyarete gelen değerli misafirlerimiz söylüyorlar.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 19:59
GÜNEYDOĞU’NUN İNCİSİNE HOŞ GELDİNİZ

şanlıurfa medeniyetlere ev sahipliği yapmış, ipekyol gibi önemli bir ticaret yolu üzerine kurulmuş tarihi bir kent.

peygamberlerin yaşadığı, yaşamasalar dahi gelip gördükleri, üzerine güzel sözlerin söylendiği hatta kabe ile birlikte mubarek bir kaç şehirden biri.

haberdeki bu sözler her ne kadar bizim kalemimizden dahi dökülmüş olsa bunların asıl kaynağı dışarıdan şehrimizi görmeye gelen misafirlerimiz.

güneydoğunun incisi şanlıurfa haftasonu yine değerli misafirlerine kapısını açtı. sadce kapısını değil yüreğini açtı. türkiye’nin birçok ilinden gelen misafirler şehrin gerek tarihi gerekse de dini mekanlarını gezme fırsatı buldular.

şanlıurfa’da bulunmaktan manevi havayı teneffüs etmekten doyamadıklarını dile getiren misafirler, şanlıurfalıların böylesine güel bir şehirde yaşadıkları için şanslı olduklarını belirttiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Doktor Müslüm Sunay'dan duygulandıran paylaşım

Doktor Müslüm Sunay'dan duygulandıran paylaşım

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star