Ana Sayfa Sağlık Güneydoğu'nun "Şifa Kaynağı"

Güneydoğu'nun "Şifa Kaynağı"

Şanlıurfa'da tarımsal sulama amacıyla yapılan sondaj çalışmalarında tesadüfen bulunan termal su, romatizmal, deri ve iltihabi hastalıklar ile böbrek taşlarıyla ilgili şifa arayanların uğrak yeri haline geldi.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2013 Çarşamba 06:36
Güneydoğu'nun

Şanlıurfa Valiliği, kent merkezine yaklaşık 40 kilometre mesafede bulunan Karaali köyünde 10 yıl önce sondaj çalışması sırasında gün yüzüne çıkarılan sıcak suyun kükürt, flüorür ve mineral maddeler içerdiğinin belirlenmesi üzerine, suyu değerlendirmek için harekete geçti.

Bölgede apart otel ve alışveriş merkezi inşa ettirilerek Termal kaplıca özel bir şirket aracılığıyla işletmeye açıldı.

İlk dönemlerde yalnızca Şanlıurfa ve ilçelerinden vatandaşların ilgi gösterdiği Karaali Kaplıcaları, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsat alınmasının ardından çevre illerden hafta sonları düzenlenen turlarla, pek çok kişinin uğrak mekanı haline geldi.

Yaklaşık 50 derece sıcaklıktaki Termal suya sahip kaplıca, özellikle romatizmal, deri ve iltihabi hastalıklar ile böbrek taşlarıyla ilgili sorunları olanlar tarafından tercih ediliyor.

-İki tesisle hizmet veriliyor-

İşletmenin Müdür Yardımcısı Mehmet Temel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, apart ve havuzlu otelolmak üzere 2 farklı tesisle hizmet verdiklerini söyledi.

49 derece olan kaplıca suyuna özellikle romatizmal ve deri hastalıkları ile nörolojik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların ilgi gösterdiğini aktaran Temel, kaplıcaya yurt içinden olduğu kadar yurt dışından tatil için gelen gurbetçilerin de ilgi gösterdiğini belirtti.

Tesisleriminde yılın her döneminde misafirleri bulunduğunu dile getiren Temel, "Sağlık Bakanlığı'ndan onay almış bulunmaktayız. Ayrıca sevkli hasta kabulü yaptığımız için hem yazın hem de kışın çok sayıda müşteriye hizmet vermekteyiz. İnşallah jeotermal turizm için Şanlıurfa'da bir başlangıç yaparız" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Kurumsal

İçerikYukarı Çık