Ana Sayfa Urfa Haberleri GÜNYÜZÜ DERNEĞİ EVİ HARAP OLMUŞ BÖBREK HASTASI AİLENİN YARDIMINA KOŞTU

GÜNYÜZÜ DERNEĞİ EVİ HARAP OLMUŞ BÖBREK HASTASI AİLENİN YARDIMINA KOŞTU

GÜNYÜZÜ DERNEĞİ DAHA ÖNCE 12 EV YAPARAK FAKİRLERE TESLİM ETMİŞTİK.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2012 Cuma 12:45
GÜNYÜZÜ DERNEĞİ EVİ HARAP OLMUŞ BÖBREK HASTASI AİLENİN YARDIMINA KOŞTU

Cahit çiçek, harap halde bulunan çok kötü şartlardaki evinin inşaatı için başvurduğu Günyüzü Derneğine başvurarak evinin yapılmasını istedi.  Yapılan  inceleme sonucunda en mağdur ev olduğu evin biran önce tadilat yapılması gerektiği görüldü.Dernek evin inşaatına başladı.

Cahit Çiçek yaptığı açıklamada “aşağı çarşıda  fırın ve bakaların verdiği yiyecekle geçiniyorum.Ben böbrek hastasıyım. Haftanın 3 günü diyalize giriyorum. Kızım da kalp hastası yardıma muhtacım .Dernek yetkilileri evimi yapıyorlar . Fakat benim ihtiyacım sadece bunlar değil bana yardım etmek isteyenler  0542 294 7550 nolu telefondan ulaşabilirler” dedi.

 

Günyüzü Derneği Başkanı Veysel Toprak yaptığı açıklamada :

 

Daha önce 12 daire yaparak fakir ailelere teslim etmiştik. Bunun dışında yangın sonucu evi yanan ailenin ev inşaatını yaptık. Şimdide bize başvuran Cahit Çiçek’in evini yapıyoruz.

 

BU YIL İLK DEFA KURBAN KESİYORUZ.

 

Bu yıl ilk defa Kurban bağışı kampanyamız başlıyoruz. Hasan Paşa camisinin önünde stand açtık. Arzu eden arkadaşlar   0530 925 0873 nolu telefondan veya hızmalı mahallesi muhtarlığına başvurarak makbuz mukabilinde kurban kestirebilirler. Kurban bedelimiz 400 tl dir. Kurban kestiğimiz hayır sahiplerine kestiğimiz kurbanının 5 kg kemikten ayrılmış etinide veriyoruz.

MAHKUM AİLELERİ BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ.

 

Bu yıl Özellikle mahkum ailelerine yoğunlaştık. Onlara daha fazla çalışma yapacağız.

Yardım almak isteyen mahkum aileleri yardım almak için 0530 925 02 73 nolu telefon ve hızmalı mahallesi muhtarlığına başvurabilirler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık