Ana Sayfa Urfa Haberleri Gürcistan Heyeti'den ŞUTSO’da Yatırım Olanakları

Gürcistan Heyeti'den ŞUTSO’da Yatırım Olanakları

Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti (Acaristan), yetkilileri bir dizi temaslarda bulunmak ve toplantılar gerçekleştirmek üzere geldiği Şanlıurfa’da Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2011 Cuma 22:52
Gürcistan Heyeti'den ŞUTSO’da Yatırım Olanakları
Heyeti ŞUTSO Genel sekreteri Faruk Yaşar ve ŞİGEM Dış Ticaret Uzmanı Cemil Öztürk karşıladı.

Yatırım olanaklarının anlatılarak ülke ve bölge ticareti hakkında bilgiler verilen toplantı, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda, ŞUTSO Genel sekreteri Faruk Yaşar ve ŞİGEM Dış Ticaret Uzmanı Cemil Öztürk, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Danışmanı İlker Dindar ile Turizm Bakanlığı, Finans ve Ekonomi Bakanlığı, Tarım Bakanlığı Yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda Gürcistan ile Türkiye ilişkileri, Türk iş adamlarının Gürcistan’daki yatırımları ve gelecekteki ticaret ve dostluk ilişkileri görüşüldü. Ayrıca, Acara Özerk Cumhuriyeti bölgesini tanıtımı yapılarak yatırım olanaklarını anlatıldı. Bölgenin Türkiye hükümeti garantörlüğünde olduğu özellikle vurgulandı. Yapılacak yatırımların bölgenin gelişimine katkı sağlayacağı da ifade edildi.

Gürcistan’ın güneybatı kesiminde yer alan, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti, Türkiye’nin hemen kuzeydoğusunda Artvin ile Ardahan illeri sınırında yer alıyor. Artvin'in Hopa ilçesinde bulunan Sarp Sınır Kapısı Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti yönetim merkezi Batum’a açılıyor. Dolayısıyla Türkiye ile hem tarihsel hem de kültürel bir yakınlık taşıyan bölge, yatırım yapmak isteyenler için ideal ve uygun bir yer. Bölge'nin dikkat çeken kentlerinden olan Batum. Turizm’e yatırım düşünenler için bir fırsat niteliğinde görülüyor.

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da deprem (Güncellendi)

Urfa'da deprem (Güncellendi)

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık