Ana Sayfa Urfa Haberleri GUTERRES: "ÖNEMLİ YARDIMLAR GERÇEKLEŞTİRDİNİZ"

GUTERRES: "ÖNEMLİ YARDIMLAR GERÇEKLEŞTİRDİNİZ"

Guterres, buradaki okul, market ve spor alanlarını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2015 Pazar 13:55
GUTERRES:

Birleşmiş Miletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Antonio Guterres, "Bütün kardeşçe duygularınızla bütün yakınlığınızla önemli yardımlar gerçekleştirdiniz" dedi.

Guterres, Suruç'da Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) oluşturduğu çadır kenti ziyaret etti. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi tarafından kamp hakkında bilgi alan Guterres, daha sonra Kaymakam Çiftçi ve Kamp Müdürü Mehmet Han Özdemir ile, çadır kent bünyesinde açılan kursları ziyaret ederek buradaki sığınmacılarla sohbet etti.

Daha sonra çadır kentteki mahalleleri ziyaret eden Guterres, buradaki okul, market ve spor alanlarını ziyaret etti.

Guterres, gezi sonunda yaptığı açiklamada çadır kentin çok büyük ve etkileyici olduğunu belirterek, kamp içerisinde her alanda büyük bir iş yapıldığını ve bunları hayranlıkla izlediğini söyledi.

Kampı büyük bir gıpta ile gezdiğini aktaran Guterres, kendi bünyelerindeki kamplara göre Suruç Kampı'nda farklılıklar görebildiğini belirtti.

Guterres, bu farklılığın en büyük kaynağının Valilik, Kaymakamlık, AFAD, Göç İdaresi, Türk Kızılayı gibi kurumların olmasına hem de bütçeden kaynaklandığını ifade etti.

Suriye krizinde kurumların göstermiş olduğu yönetim biçimini tebrik eden Guterres, "Hem sınırın diğer tarafındaki karmaşık durum, hem de buraya yoğun gelişler sırasında çok zor bir süreci iyi bir şekilde yönettiniz. Bütün kardeşçe duygularınızla bütün yakınlığınızla önemli yardımlar gerçekleştirdiniz" dedi.

Gutterres, ziyareti sırasında Türkiye'nin ne kadar misafir perver olduğunu ve ne kadar büyük işler başardığının mesajını vermek istediğini aktararak, özellikle dünyanın kuzeyinde kalan ülkelerin de buna destek vermesi gerektiği çağrısında bulunduğunu ifade etti. Heyete ayrıca Sağlıktan sorumlu merkezi yoneticisi yardimcisı Abdurrahman Aksu , Eğitimden sorumlu Merkez Yönetici Yardımcısı Mahmut Aksu Ulaşım biriminden Sorumlu merkez yönetici Yardımcısı İskender Yüksel ve AFAD Şube mudurleriMehmet Nusret Küçükbayrak Ahmet Mat ,AFAD çalışanları ve diger birimlerin sorumluları eşlik etti.

Ziyaretin ardından Gutterres Şanlıurfa'dan ayrıldı.

YORUMLAR
  • yorum2015-06-22 10:19:02Gülden

    Benim anlamadığım, bu coğrafyada savaş çıkmasının sebebi, bunca insanın can/mal kaybı, evsiz yurtsuz kalmasının nedeni Amerika'nın büyük Ortadoğu Projesi değil mi?, Şimdi de değişik değişik Amerikalılar gelip iyilik meleği kesiliyorlar,

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star