Ana Sayfa Urfa Haberleri Güven: Kara Mayınlarına En Çok Kurban Veren İl Şanlıurfa

Güven: Kara Mayınlarına En Çok Kurban Veren İl Şanlıurfa

Şanlıurfa Barosu, uluslararası sözleşme ile yasaklanan kara mayınların 13.yıl dönümü nedeni ile başlatılan 'Mayınsız bir dünya için bacağını ödünç ver' kampanyasına destek verdi.

Giriş Tarihi: 1 Mart 2012 Perşembe 11:37
Güven: Kara Mayınlarına En Çok Kurban Veren İl Şanlıurfa
Şanlıurfa Barosu, uluslararası sözleşme ile yasaklanan kara mayınların 13. yıl dönümü nedeni ile başlatılan 'Mayınsız bir dünya için bacağını ödünç ver' kampanyasına destek verdi.

Şanlıurfa Baro Başkanı İrfan Güven, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kara mayınlarına en çok kurban veren ilinŞanlıurfa olduğunu belirterek, 4 Nisan'da herkesi 'bacağını ödünç vermeye' davet etti.

Uluslararası sözleşmeye taraf olmayan devletlerin mayın üretimini ve kullanımını sürdürdüğüne dikkat çeken Güveen, "12 ülkede halen kara mayını üretimi sürüyor. Her gün 12 insan, kara mayınları nedeniyle ölüyor ya da sakat kalıyor." dedi.

Güven, Şanlıurfa'nın kara mayınlara en fazla kurban veren il olduğunu ifade den Güven, Türkiye'ninBM'ye sunduğu rapora göre tarıma elverişli mayınlı 140 bin dönüm arazinin Şanlıurfa'da bulunduğunu hatırlattı. Güven, sözleşmenin 13. yılı olmasına rağmen sorunun gündemdeki yerinin hala korunduğunu kaydetti.

Güven, tüm Türkiye'deki gibi Şanlıurfa'da 4 Nisan'da Bacağını Ödünç Ver' sloganıyla Uluslararası Mayın Bilinci Geliştirme Günü etkinlikleri düzenleneceğini bildirdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık