Ana Sayfa Urfa Haberleri GÜVEN:"BARAJLARI YIKACAĞIZ"

GÜVEN:"BARAJLARI YIKACAĞIZ"

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde HDP ve DBP ilçe örgütleri öncülüğünde düzenlen halk şöleninde konuşan HDP Urfa Milletvekili Adayı Leyla Güven darbe anayasası ile kurulan barajları yıkıp geçeceklerini ifade etti

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2015 Pazartesi 09:27
GÜVEN:

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde HDP ve DBP ilçe örgütleri öncülüğünde düzenlen halk şöleninde konuşan HDP Urfa Milletvekili Adayı Leyla Güven darbe anayasası ile kurulan barajları yıkıp geçeceklerini ifade etti

Viranşehir’de HDP ve DBP İlçe örgütleri öncülüğünde halk şöleni düzenledi. Kışla Mahallesinde bulunan Viranşehir Belediyesi Amfi Tiyatro Salonunda yapılan şenliğe HDP Urfa Milletvekili Adayları Leyla Güven ve Serhat Dicle Yüksel, Viranşehir Belediye Eş Başkanı Filiz Yılmaz, HDP ve DBP İlçe Eş Başkanları ve yüzlerce yurttaş katıldı.  Ardından DAİŞ çetelerinin Şengal’e saldırmasının ardından Viranşehir’e gelen Şengalli çocuklardan oluşan çocuk korosunun seslendirdiği şarkılarla devam etti.

Daha sonra Viranşehir Belediye Eş Başkanı Filiz Yılmaz halkı selamlayarak bir konuşma yaptı. Yılmaz: “Sizlerin desteği ile zalimlerin barajlarını yıkacağız ve 12 arkadaşımızı da meclise göndereceğiz” dedi.

Yılmaz’ın ardından HDP Urfa Milletvekili Adayı Leyla Güven bir konuşma yaptı. Güven, Urfa’nın bir erkek şehri olarak anıldığını ve kadınlar olarak bu çizgiyi değiştireceklerini söyledi. Güven, seçildikten sonra Urfa’da kadınlar için çalışacaklarını ve kadının üzerindeki baskıyı kaldırmak için mücadele edeceklerini sözlerine ekledi. Urfa’da yüksek bir oy miktarı almak için çalışacaklarını belirten Güven, Urfa’dan en az 10 milletvekili çıkarmaları gerektiğini ifade etti.

AKP’nin Kenan Evren’den kalan seçim barajına sığındığını dile getiren Güven, halkın desteği ile barajları yıkacaklarını söyledi. HDP’nin Urfa Milletvekili Adayı Serhat Dicle Yüksel ise, Şengal ve Kobanî direnişinin ruhu ile çalışacaklarını ve seçimde öyle bir zafer ile çıkacaklarını söyledi. Nemrudi barajın tüm halklarımızın desteği ile yıkacaklarını ifade etti. Halk şenliği Koma Denge Amara, Med Kültür ve Sanat Merkezi korosunun seslendirdiği şarkılarla gecenin geç saatlerine kadar sürdü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık