Ana Sayfa Siyaset Güvenç: 200 kilometre ötede doğmuş olmam beni yabancı yapmaz

Güvenç: 200 kilometre ötede doğmuş olmam beni yabancı yapmaz

Ruha televizyonu ve Urfahaber gazetesini ziyaretinde konuşan AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, adaylığıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2013 Perşembe 07:07
Güvenç: 200 kilometre ötede doğmuş olmam beni yabancı yapmaz

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ve başkan yardımcısı İbrahim Toru ile birlikte Urfahaber ve Ruha TV’yi ziyaret eden AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, Vali iken istifa ederek belediye başkanlığına aday olmasının kendisi için büyük bir onur olduğunu söyledi.

Adaylığına ilişkin tepkileri anlayışla karşıladığını, demokrasinin gereği herkesin fikir ve görüşlerini açıklamakta özgür olduğunu kaydeden Güvenç, “Hakarete varmadıkça her türlü eleştiri ve fikir toplumumuzun zenginliğidir” dedi.

BÜYÜKELÇİ OLMAK İSTERDİM

Kamu hizmetinde yaklaşık 30 yılını doldurduğunu, bu kadar süreden sonra büyükelçilik gibi bir göreve gelmeyi arzuladığını söyleyen Güvenç, “25 yaşından beri devlet hizmetinde durmadan koşturdum. Şöyle durup dinlenecek vaktim olmadı. Bundan sonrasında büyükelçilik görevi yapmak isterdim. Biraz kitap okumak, entelektüel birikimimi artıracak, yazacak bir ortamım olmasını arzulardım. Ama belediye başkanlığı gibi bir görev verilirse bunu da büyük bir onur sayarak çalışabileceğimi söyledim. Böyle takdir edildi. Artık bana düşen, Urfa’da herkesi kucaklayan bir hizmet anlayışı ile çalışmak olacaktır” şeklinde konuştu.


BU TOPRAKLARIN YABANCISI DEĞİLİM

Urfa’nın sorunlarını bildiğini, toplumun ihtiyaç ve beklentilerinin farkında olduğunu kaydeden Güvenç, “Benim buradan 200 kilometre ötede doğmuş olmam beni yabancı yapmaz. Değişen dünyada yönetimlerin profesyonellere verilmesi yeni bir şey değil. Urfa gibi büyük iddiaları olan bir kentin yönetiminde bize görev verilmesi, teveccüh gösterilmesi benim için olduğu kadar Urfa için de çok önemlidir” dedi.

GÜNEŞ: BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUZ

Celalettin Güvenç ve beraberindekilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ruha TV ve Urfahaber imtiyaz sahibi Ahin Güneş ise, aday adaylığı sürecinde Güvenç’in yerine Urfalı birinin aday olmasını isteyen çizgide yayın yaptıklarını ve bunu da Urfa’nın değerlerinin öne çıkarılması adına savunduklarını belirterek, “Biz yayın çizgimizde Urfalılığın, kentin değerlerinin önemine vurgu yaparken, sayın Celalettin Güvenç’in de çok iyi hizmetler yapabileceğine inanıyorduk. Adaylar belirlendikten sonra sayın Güvenç’e başarılar diliyorum. Urfa için çok önemli işlere imza atacağına, hizmetlere kalite getireceğine, yeni belediye sisteminin böylece sorunsuz işleyeceğine inanıyorum. Urfamız ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun diyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerikYukarı Çık