Ana Sayfa Urfa Haberleri GÜVENÇ BU PARAYI ALMAKTA KARARLI

GÜVENÇ BU PARAYI ALMAKTA KARARLI

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YASAL OLMADIĞI HALDE UYGULAMAYA DEVAM ETTİĞİ PARKOMAT KONUSUNDA İKNA TURLARINA BAŞLADI. BELEDİYE BAŞKANI CELALETTİN GÜVENÇ BAHÇELİEVLER MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİĞİ TOPLANTIDA MAHALLELİYE ANKET YAPACAKLARINI SÖYLEDİ. GÜVENÇ, BİNA YAPILIRKEN ALINAN OTOPARK ÜCRETİNİ UNUTMUŞ OLACAK Kİ MAHALLELİYE “BİR DE SİZİN İÇİN OTOPARK İLE ANLAŞIRIZ” TEKLİFİNİ SUNDU.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2014 Cumartesi 13:48
GÜVENÇ BU PARAYI ALMAKTA KARARLI

Şanlıurfa büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Bahçelievler mahallesinden Parkomat ücreti almaya kararlı. Güvenç yasal herhangi bir dayanağı olmadığı ve otopark yönetmeliğine göre alınmaması gereken park ücreti için bugün muhtarların kapısını çaldı.

 

Bahçelievler mahalle muhtarları ile oto park konusunda fikir alışverişinde bulunan güvenç, asıl amaçlarının Bahçelievler trafiğini rahatlatmak olduğunu söyledi.

 

Güvenç, zamanında bina inşa edilirken alınan otopark ücretlerini unutmuş olacak ki vatandaşa bir de “gerekirse sizler için bir otopark işletmecisi ile temasa gireriz araçlarınızı oto parka koyma koşuluyla indirim talep ederiz” şeklinde teklifte bulundu. 

 

Oysaki bina inşa edilirken eğer ki binaya ait otopark var ise belediye bina sakinlerinden bir şey talep etmiyordu zira binaya ait otopark yok ise binadan günün şartlarına göre belli bir ücret alınıyordu. Tabi bu ücret alınırken belediye o bölgeye otopark yapma koşulunu vatandaşa sunuyordu. Gelin görün ki zamanında paralar alındı ama bahçelievlere vatandaşların ücretsiz olarak kullanacağı bir otopark inşa edilmedi.

 

Uzun lafın kısası belediye mahalleliye bugünlerde Parkomat ile ilgili bir anket yapacak. Eğer vatandaşların yüzde 51’i Parkomat istemiyoruz derse uygulamadan vazgeçilecek.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık