Ana Sayfa Urfa Haberleri GÜVENÇ, GÖBEKLİTEPE KONFERANSINA KATILDI VE SERGİ AÇTI

GÜVENÇ, GÖBEKLİTEPE KONFERANSINA KATILDI VE SERGİ AÇTI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında M.Akif İnan Nikah ve Konferans Salonu’nda düzenlenen Göbeklitepe Konferansına katıldı ve konferansın ardından sergi açılışı yaptı.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2014 Salı 14:27
GÜVENÇ, GÖBEKLİTEPE KONFERANSINA KATILDI VE SERGİ AÇTI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 15-22 Nisan 2014 tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası Etkinlikleri, “Göbeklitepe Konferansı ve Sergisi” ile başladı.

Günün anlam ve önemine ilişkin yapılan açılış konuşmalarının ardından Göbeklitepe ile ilgili düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı. Ayrıca Şanlıurfa’da turizmin gelişmesinde katkıları bulunan bazı işletmecilere plaketleri Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç tarafından verildi.

Törende konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, turizm ve kültürel çalışmalarda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak projeler üreteceklerini belirterek, Şanlıurfa’nın tanıtımı için çeşitli materyaller üretmeyi hedeflediklerini söyledi.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş amirlerinin yanı sıra çok sayıda davetli ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte Prof. Dr. Klaus Schmidt tarafından katılımcılara Göbeklitepe ile ilgili önemli bilgiler verildi.

Göbeklitepe Kazı Başkanı Berlin Alman Arkeoloji Enstitüsü`nden Prof. Dr. Klaus Schmidt tarafından gerçekleştirilen konferansta ayrıca Göbeklitepe’nin coğrafi konumu, kazılar ve dünya tarihindeki önemine değinildi.

Konferansın ardından Vali Küçük ile Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç ve diğer davetlilerin katılımıyla açılan Göbeklitepe Sergisi’nde Göbeklitepe ile ilgili dünya basınında geniş yer almış yazılar ve resimler sergilendi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık