Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri GÜVENÇ; “URFA’YA KAN DAVASI YAKIŞMIYOR”

GÜVENÇ; “URFA’YA KAN DAVASI YAKIŞMIYOR”

Ailelerin barıştığı toplantıya katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, “Temel arzumuz bu coğrafya da, köylerimizde, aşiretlerimiz arasında ebediyen kanın gözyaşının ve kavganın yok olup gitmesidir. Bu durum Şanlıurfa’ya, hiçbir ailemize, aşiretimize ve köylümüze yakışmıyor” dedi.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2014 Pazar 12:45
GÜVENÇ; “URFA’YA KAN DAVASI YAKIŞMIYOR”

Geçtiğimiz hafta Dağyanı Köyü'ne bağlı Sefa Mezrası'nda kubat ailesine mensup taraflar arasında çıkan tatsızlık sonucu bir kişi hayatını kaybetmişti. Olayın ardından aile büyüklerinin araya girmesiyle husumet haline dönüşmeden tatsızlık tarafların barıştırılmasıyla sona erdi.

 

Olayın ardından aile büyüklerinden Mahmut Cevheri ve Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, arabuluculuğu Kubat Ailesinin de olumlu yaklaşması sonucu hadise tatlıya bağlandı.

 

Tatsızlığın sona erdiği toplantıda bir konuşma yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç; Şanlıurfa’ya yakışmayan bu tür olayların bu coğrafyada yok olup gitmesi dileğinde bulunarak, “Bu ay Şeyhanlı ailemiz içerisinde üzücü bir olay yaşandı. Bir kardeşimizi kaybettik. Gereksiz yere köyde huzursuzluk oldu. Aile içerisinde, kardeşler arasında, amca çocukları arasında sıkıntı oldu. Vekilimiz Seydi Eyyüpoğlu öncülüğünde tüm aile ile bir aradayız. Bu tip olayların dinimizde, kitapta, medeniyette, ilimde irfanda yeri yok” dedi.

 

“Bu tür olaylara kimse izin vermesin”

 

“Artık bu coğrafya da, aileler arasında, köylerimizde bu tür olayların olmasına Allah için kimse izin vermesin” diyerek konuşmasını sürdüren Celalettin Güvenç, “Ateş düştüğü yeri yakıyor. Israrla üç senedir kardeşlerimize yalvarıyor, rica ediyorum; öfke şeytandandır. Gençlere yazık olmasın. Dünyanın her yerinde sorunlar, siyasi çekişmeler, menfaat çekişmeleri, davalar var; ancak artık insanlar birbirini öldürmüyor, kimse silaha davranmıyor. Biz niye böyle yapıyoruz. Bu vesile ile bütün Urfalı hemşehrilerimize, kardeşlerimize, aşiret büyüklerimize, gençlerimize ve yaşlılarımıza sesleniyoruz. Bizi bu tür işler için toplanmaya mecbur koymayın. Güzellikler için, gelişme için toplanalım. Yatırım için, şehrin sorunları için toplanalım. Kardeş kardeşe kıymasın. Kardeş kardeşin huzurunu bozmasın” dedi.

 

“Kan ve Gözyaşı Son Bulmalı”

 

Bu tür üzücü olayların bitmesini toplumun tamamının istediğine dikkat çeken Celalettin Güvenç, “Olaylardan hemen sonra insanlarımız pişman oluyor. Temel arzumuz bu coğrafya da, köylerimizde, aşiretlerimiz arasında ebediyen kanın gözyaşının ve kavganın yok olup gitmesidir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık